ЗМІ повідомили, що українська розвідка вивезла секретні документи з Києва на Захід країни. Там вони перебуватимуть у “безпечних місцях”.

У матеріалі Washington Post мовиться, що президент Володимир Зеленський та його команда не виключають вторгнення Росії. Україна отримує зброю та військову допомогу від союзників.

“Українська розвідка перемістила конфіденційні файли та обладнання зі своєї штаб-квартири у столиці у безпечні місця на заході країни”, – мовиться у повідомленні.

Щоправда, спростування або підтвердження стосовно цього немає від Міноборони, тому це може виявитися банальним нагнітанням ситуації американських ЗМІ. У цей же час  Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання представників іноземних ЗМІ щодо готовності українців боронити свою державу, наголосив:

«У нас дуже мужній народ. Ми всі прагнемо миру, але в будь-який момент готові захищати нашу державу. Бо я не тільки Президент. Я батько, син, чоловік. У нас є що захищати – Україну та наші сім’ї».

Перспектива неминучого вторгнення Росії в Україну посилила тривогу, загрожуючи занурити 44 мільйони українців у війну. Але крок Кремля також може вийти далеко за межі спільного кордону цих двох країн – він може стати початком нової ери невизначеності у Східній Європі та змінить геополітичну картину світу не на користь Заходу.

Про це повідомляє американське видання CNN.

Політики у світі знаходяться у пошуках дипломатичного рішення протистояння. Адміністрація президента США Джо Байдена попереджає: є висока ймовірність повномасштабної війни.

У цьому рівнянні забагато невідомих. Зокрема, незрозуміло, в якій формі відбудеться вторгнення. А передбачити наміри президента Росії Володимира Путіна є завідомо безглуздим заняттям.

“Будь-яка сучасна війна була б жахливою, одначе є градації жаху”, – заявив Найджел Гулд-Девіс, колишній посол Великої Британії в Білорусі, який зараз є старшим науковим співробітником з питань Росії та Євразії в Міжнародному інституті стратегічних досліджень (IISS).

Будь-який крок Росії у напрямку ескалації конфлікту стане випробуванням рішучості країн Заходу, створивши низку безпекових і економічних проблем. Гулд-Девіс назвав нинішню ситуацію найсерйознішою безпековою кризою в Європі з 1980-х років.

Експерти сходяться на одному: проблема війни є реальною, і її наслідки стануть без перебільшення глобальними.

Зі зростанням загрози повномасштабної агресії Росії проти України, риторика Заходу стає все гучнішою. Лідери таких країн, як США, Велика Британія, Франція тощо наголошують на руйнівних санкціях для РФ та потенційного розгортання сил НАТО.

Найбільше російське вторгнення відчують країни Східної Європи та Балтії – на їх порозі опиниться відверто войовнича Росія.

“Україна межує з кількома державами НАТО. Виникатиме велике занепокоєння.. що їхня безпека буде також під загрозою”, – сказав Гулд-Девіс.