Сьогодні 14 листопада розпочалася у Луцьку міжвідомча нарада під головуванням Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Данілова за дорученням Президента України Володимира Зеленського.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Метою наради є координація і контроль за виконанням центральними та місцевими органами виконавчої влади, правоохоронними органами, військовими формуваннями завдань, зокрема, про додаткові заходи із забезпечення національних інтересів у сфері захисту державного кордону.

Попередньо відомо, що нарада триватиме декілька годин. Після наради запланований брифінг Секретаря РНБО України.

Нагадаємо, що 8 листопада на польсько-білоруському кордоні загострилася ситуація.  Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами. Міноборони країни також зняло відео, як білоруські правоохоронці проводжають колону біженців до кордону. У Білорусі це назвали “заходами безпеки для людей, які пересуваються по трасі”

У ніч на 10 листопада дві групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, їх затримали.

Олександр Лукашенко стверджує, що не впливає на потік мігрантів: “Вимагати від мене, щоб я власним коштом зупиняв цей процес міграції – (ред.). Саме зупиняв, а не фінансував як це американці говорять. У мене що грошей багато? І взагалі факти на стіл. Якщо я фінансую – факти на стіл”.

Щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна посилить охорону державного кордону з країною-сусідом. Як заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, найбільш уразливі ділянки українсько-білоруського кордону будуть посилені додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії. Йдеться про 8,5 тис. силовиків.

Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС.