Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову головним дипломатом ЄС Жозепом Боррелем. Розмова відбулася напередодні саміту глав МЗС країн Євросоюзу.

Як повідомляє МЗС України, що глава української дипломатії розповів Боррелю про ситуацію з безпекою на Донбасі, в Криму і вздовж українських кордонів.

“Міністр відзначив деструктивний підхід Російської Федерації до переговорів у нормандському форматі і закликав Євросоюз вжити політичних та інших заходів для стримування Росії від подальших агресивних дій”, – йдеться в повідомленні.

Також Боррель запевнив, що ЄС підтримує суверенітет і територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах.

Нагадуємо, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вирушить на саміт міністрів країн Євросоюзу. У Брюсселі, зокрема, пройдуть зустрічі з главами МЗС Німеччини та Франції.

За його словами, 15 листопада він відвідає Брюссель, де візьме участь у зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС напередодні саміту “Східного партнерства” в грудні.

“Будуть зустрічі з керівництвом НАТО, ряд двосторонніх зустрічей з колегами-міністрам і єврокомісарами. Ключовою темою переговорів буде безпека. Йтиметься про практичні кроки підтримки України з боку наших партнерів на тлі ситуації вздовж українського кордону в зоні збройного конфлікту на Донбасі, в окупованому Криму та Придністровському регіоні Молдови”, – підкреслив Кулеба.