Пішли в наступ! Терміново - вже на фронті: дзвіночок для окупантів. Прорив фронту - переможемо! | Корупція Інфо

Пішли в наступ! Терміново – вже на фронті: дзвіночок для окупантів. Прорив фронту – переможемо!

На деяких напрямках, зокрема на Півдні, ЗСУ йдуть в частковий контрнаступ. Через це окупанти стають в оборону чи навіть починають вивозити свої родини. Проте про масштабний контрнаступ поки говорити зарано. Для його початку необхідні певні передумови.

Про це одному з українських телеканалів розповів кіборг та народний депутат Роман Костенко. Він зауважив, що немає підтвердженої інформації про те, що в окупантів на Півдні вже немає логістичних можливостей.

Він зазначив, що ЗСУ дійсно нанесли удари, але підтвердження, що повністю “відрубана” Новокаховська дамба чи повністю зруйнований Антонівський міст, немає.

“Навпаки – є інформація, що мінімальні спроможності пересування техніки по цих шляхах в окупантів ще є. Також у росіян ще є залізничних міст, і вони намагаються робити понтони через річку. Тому нам ще потрібно працювати над тим, щоб “відрубати” окупантів від їхніх шляхів сполучення”, – пояснив Костенко.

Крім того, за словами військового, росіяни за останній час накопичили на Півдні деякі сили та засоби, які їм дадуть можливість якось триматися, поки вони можуть мінімально перекидати озброєння.

“Нам ще треба працювати над тим, щоб знищувати логістичні можливості росіян”, – відповів він.

Костенко прокоментував інформацію і про те, що росіяни вивозять свої родини з Херсона. Він наголосив, що в місті ще не створили такі умови, щоб росіяни прямо “бігли на ту сторону”, але над цим треба працювати.

“Це такий “дзвіночок”, на який ми повинні звертати увагу – що там не все добре і ми рухаємося в правильному напрямку. Але багато військових експертів кажуть про те, що якщо ми повністю “відрубаємо” ці шляхи сполучення, то ворог зробить понтонний міст і “побіжить на ту сторону”, але я так не вважаю”, – заявив кіборг.

На думку військового, крім того, щоб знищити їх шляхи та сполучення, на них ще потрібно тиснути і атакувати.

“Лише тоді вони підуть. Бо просто так окупанти цього не зроблять”, – каже він.

Костенко зазначив, що Україні ще потрібно:

  • створювати можливості, накопичувати війська,
  • просити партнерів забезпечити нас достатньо кількістю сил і засобів,
  • мотивувати армію та знаходити командирів, які поведуть цю армію вперед.

Окрім цього, радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко розповів, що російські загарбники не здатні зосереджуватися на великих ділянках фронту

“Останнім часом помітно, що росіяни не мають сили воювати на широкій лінії фронту. Окупанти можуть зосереджуватися на умовно невеликих ділянках фронту – 10-15 км. Це особливо помітно на Донбасі, де росіяни вже місяць ідуть від Лисичанська до Бахмута. Вони видають за велику перемогу те, що за місяць їм вдалося дещо посунути наші позиції в селі Піски”, – зазначив Денисенко.

Посадовець додав, що не варто розслаблятися, адже боротьба з російськими окупантами триває.

“Водночас я дуже не хочу, щоб ми займалися шапкозакиданням, мовляв, ми уже перемогли. Тривають складні й важкі бої. І на деяких ділянках фронту одну з ключових ролей відіграють найманці ПВК Вагнера”, – зауважив Вадим Денисенко.

Також за даними британської розвідки, протягом останнього тижня пріоритетом Росії було переорієнтування підрозділів для посилення позицій на Півдні України. Проте на Донбасі підтримувані Росією сили – переважно бойовики “ДНР” – продовжують спроби штурму на північ від Донецька.

“Особливо запеклі бої точаться за Піски, що поблизу Донецького аеропорту. Контроль над цим населеним пунктом, ймовірно, залишається спірним. З 2014 року ця територія перебуває на передовій лінії на Донбасі. Ймовірно, російський штурм має на меті захистити трасу М04, головний під’їзд до Донецька із заходу”, – дійшли висновку в британській розвідці. 
Статті по темі