Росіяни готуються до проведення сфальсифікованих “референдумом” на тимчасово окупованих ними територіях на сході України. Про це повідомляє військова розвідка Великобританії в Twitter.

При цьому за сценарієм кремлівська пропаганда планує видати результати, за якою не менше 70% жителів Донбасу нібито хочуть приєднатися до Росії.

Водночас Кремль усвідомив, що плани щодо швидкої окупації Донецької області провалені.

За інформацією британської розвідки, ватажок бойовиків з угруповання “ДНР”. “Денис Пушилін заявив російським пропагандистам ‒ дата псевдореферендуму буде оголошена після того, як Росія” повністю звільнить ” псевдореспубліку.

“Цілком ймовірно, що Росія знаходиться на просунутій стадії планування проведення референдуму, хоча неясно, чи прийнято вже остаточне рішення про проведення голосування”, – повідомили британські розвідники.

Нагадаємо, раніше в британській розвідці заявили про те, що окупаційні війська Росії на Донбасі як і раніше завдають ударів з артилерії по широкому фронту. На певних ділянках проводяться пробні атаки, задіяна невелика кількість особового складу.

Однак в останні ворожі підрозділи не змогли досягти серйозного просування і можуть втратити темпи наступу, набрані після захоплення Лисичанська Луганської області.

Варто зазначити, що зараз два найбільш гострі напрямки у Донецькій області – це Бахмут і Авдіївка

Про це в ефірі одного з телеканалів розповів військовий експерт Олександр Коваленко.

“На Донбаському плацдармі було нівельовано ресурс росіян. Не дивлячись на те, що в районі Ізюму в напрямку Слов’янська у них зберігається серйозна група військ, вони не поспішають розпочинати наступальні дії. Вони також досі “не закрили” кордони Луганської області, біля Білогорівки вони були заблоковані та не можуть здійснювати дії в напрямку Сіверська. Два найбільш гострі напрямки – це Бахмут і Авдіївка. Вони є обмеженими у використанні ресурсу”, – зазначив він.

Експерт додав, що немає масштабних дій на інших напрямках, крім цих.

“Саме під час передислокації та перегрупування розпочались штурмові дії за рахунок накопичення сил та засобів саме у цих локаціях, там була необхідна їх кількість для цього і щоб блокувати та стримувати ЗСУ. Якщо ми кажемо про напрямок Авдіївки і Пісок, вони знаходяться майже в Донецькій агломерації. Зараз, безпосередньо на Донецьк йде досить велика кількість логістичних шляхів – постачання боєприпасів, паливно-мастильних матеріалів та інше. На сьогодні, маючи спільний кордон з Росією, саме Донбаський плацдарм він має цю проблематику, яку вирішено вже було на обох берегах Херсонської області за рахунок вогневого ураження складів боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів, пунктів управління і командних пунктів. На Донбаському напрямі значно складніша ситуація, тому що, достатньо  масштабно порушити їхню логістику неможливо”, – вважає Коваленко.

Він зазначив, що на цих напрямках логістика продовжує працювати.

“Вона дійсно не така ефективна, як 1-2 місяці тому, але все ж таки, це дозволяє їм використовувати час від часу тактику вогневого валу для просування. Також це дозволяє концентрувати сили і засоби для здійснення штурмових дій, але вони затягнулись на досить довгий час вже, тому що ЗСУ достатньо ефективно їх блокують. Я нагадаю, що 3 серпня російські пропагандисти заявляли, що Піски так би мовити “звільнені”, але зараз 14 серпня і ми бачимо, що блокування просування окупантів продовжується. Вони можуть збільшувати кількість обстрілів, але є питання ефективності”, – підсумував експерт.