На Бахмутському напрямку ситуація вкрай напружена. Жорсткі бої тривають на всьому фронті. Про це розповів майор Національної гвардії Денис Нагорний у ефірі українського телеканалу.

«Відбуваються запеклі бої. Якщо брати по фронту, то, першими йдуть Кліщіївські висоти, де противник зосереджує свої зусилля, це йде Іванівське, де намагається рухатися 98-а парашутно-десантна дивізія Російської Федерації, це Богданівка, це околиці Хромового, це Спірне, тобто фланги Бахмуту, це Залізняньске. На кожному з напрямків противник намагається зосереджувати зусилля», — розповів Нагорний.

Висловивши свої спостереження, майор Національної гвардії Денис Нагорний зазначив, що після просування на Авдіївському напрямку, російські війська перерозподілили свої сили. Зараз вони мають можливість використовувати більше техніки та розгортати додаткове озброєння на інших напрямках.

«Зокрема, якщо вони не можуть використовувати авіацію, тому що їхні льотчики дуже часто падають, є в них такий нюанс, що вони надзвичайно часто застосовують на певних ділянках артилерію. Ситуація надзвичайно важка, але не можна сказати, що вона перейшла в критичну стадію. Як і в минулому вони досі ходять юрбами, позаду в них виставляється стабільно кулемет, щоб вони йшли гарненько вперед на наші позиції”, — зазначив офіцер.

Він додав, що росіяни й надалі застосовують підрозділи «Шторм Z» та підрозділи FPV-дронів.

«Зараз така ситуація, що війна перейшла в ту стадію, коли в повітрі домінантою є БПЛА, а в основній масі це квадрокоптери. Коптери, FPV, бомбери — їх тут просто кишить. Це надзвичайно ускладнює логістику як нам, так і кацапам. Тобто, тут такий собі паритет створюється. Тільки є нюанс — вони все далі продовжують працювати на кількість, в нас це робиться на якість, і внаслідок цього ми виграємо”, — наголосив Нагорний.

Водночас на Авдіївському напрямку теж ситуація напружена, адже окупанти продовжують штурмувати прилеглі населені пункти до Авдіївки.

Про це в рамках єдиного телемарафону повідомив офіцер 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Сергій Цехоцький.

За його словами, українські військові зупинили окупантів, які просувалися після захоплення Авдіївки “на ейфорії”. Серед особового складу росіян — великі втрати. Цей тиждень військові РФ активно проводили обстріли, штурмові дії — за добу фіксували від 15 до 20 штурмів.

“Сьогодні за ніч — лише одна штурмова дія. Знешкоджено було за ніч близько 15 окупантів. Цілий день вчора ми слухали їхні перехоплення — «картинка маслом», як кажуть. У перехопленнях було, що так звані «штурмовики», які йшли вбік наших позицій, десь зникали, не доходили до бойового зіткнення. Їх шукали загороджувальні загони — то одного, то двох. Це говорить про те, що Кремль використовує як за часів Другої світової війни загороджувальні загони. По-друге — розуміють, що на них чекає тут, ті, хто наступають”, — розповів Сергій Цехоцький.

Тим часом геолокаційні кадри за 28 і 29 лютого показують, що російські війська просунулися на південь і південний захід від Степового, що розташоване на північний захід від Авдіївки, а також на північний захід від Ласточкиного — на захід від міста.

Крім того, російські мілблогери стверджували про захоплення загарбниками населених пунктів біля Авдіївки — Бердичі та Тоненьке, а також більшу частину або всю Орлівку під час запеклих боїв 29 лютого. Натомість в ISW наголошують, що не спостерігав візуальне підтвердження цих російських заяв.