Голова Спілки споживачів комунальних послуг, Олег Попенко, повідомив, що Міністерство енергетики розглядає можливість підвищення тарифів на електроенергію для побутових споживачів.

«Міненерго активно розглядає підвищення щодо підняття тарифів на електроенергію для побутових споживачів. Була пропозиція зробити це ще восени минулого року, але політично не було ухвалене рішення. На сьогодні питання розглядається, можливо, навіть за 2024 рік підняття тарифів на електроенергію удвічі», – зазначив експерт.

За його словами, це може статися, ймовірно, у два етапи. Перший етап запланований на 1 травня або червень. Вартість може збільшитися до 3,5-4 гривень. Це автоматично призведе до зміни вартості обслуговування багатоквартирного будинку на 10-15%.

Також попенко додав, якщо зросте і вартість газу, то піднімуться тарифи на теплопостачання і гарячу воду. За його інформацією, в минулому році в НАК «Нафтогазі» та в Міненерго розглядали підняття тарифу на газ. Вивчається питання підняття десь на 1-1,5 грн. Враховуючи, що наразі ціна складає 7,96 грн за куб. м, то розглядалось питання підвищення до 9-9,5 грн.

Він додав, що вступ України до ЄС зумовлює такі процеси.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що до кінця цієї зими не планується перегляд тарифів на електрику. Він залишиться на рівні 2 грн 64 копійок за кіловат-годину, заявив під час засідання уряду.

«Продовжуємо підтримувати українські родини та зберігаємо пільговий тариф на електроенергію для населення. Він був і залишається 2 гривні 64 копійки за кВт⋅год. Загалом цієї зими Уряд не планує зміни жодних тарифів для населення», – заявив він.