На Сході України точаться важкі бої, так як там основні напрямки наступу ворога. Російські загарбники наступають на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр в ефірі телемарафону розповіла, що на Куп’янському напрямку досить складна ситуація. Наразі там тривають бої, до того ж ворог обстрілює Куп’янськ.

Маляр заявила, що наші захисники дуже потужно чинять ворогу опір. За її словами, хоч і протягом цього тижня на Лиманському та Куп’янському зменшилася кількість обстрілів і боїв, проте ворог не полишає своїх планів рухатися на тих напрямках вперед.

Зараз просто відбувається перегрупування і він (ворог – ред.) додатково підтягує туди сили особового складу,– сказала заступниця міністра оборони.

За її словами, за останні 2 тижні ворог активізувався саме на Лимано-Куп’янському напрямку. Проте Сили оборони настільки потужно зупиняли ворога, що «зараз він просто зализує рани».

Тому, як стверджує Маляр, на цих напрямках дещо зменшилася активність.

«Але це не означає, що ворог не продовжить цю активність», – сказала вона й додала, що українським воїнам дуже не просто на цих напрямках.

Заступниця міністра оборони зазначила, що на Куп’янському напрямку українські воїни відбили атаки ворога південніше Першотравневого й Синьківки, східніше Петропавлівки Харківської області.

Ті бої, які були протягом минулого тижня, всі закінчилися поразкою ворога. Ворог не просувається там, – наголосила Маляр.

На Лиманському напрямку, як зазначила заступниця міністра оборони, основні бої тривають довкола Серебрянського лісництва.

За її словами, там ворог намагається вибити українські сили з Кремінної та Білогорівки, які раніше були зайняті нашими військами.

Ворогу це не вдається, але бої там також дуже запеклі, – сказала вона.

Маляк повідомила, що на північному фланзі Бахмутського напрямку ворог намагається вибити наші війська із зайнятих позицій, «тому що наші війська зайняли панівні ключові висоти й дуже добряче дошкуляють ворогу».

Ворог там у пастці, тому що вони не можуть вийти з Бахмута і не можуть повноцінно там просуватися. Тому намагаються штурмувати по північному флангу, щоб вибити наші війська. Ворогу не вдається це зробити, але бої гарячі,– розповіла Маляр.

Вона розповіла, що українські сили просуваються на південному фланзі.  Водночас ворог безуспішно намагається оточити Авдіївку та не може захопити вщент зруйновану Мар’їнку.

Варто зазначити, що через декілька тижнів із початку наступальних дій ЗСУ, наші військові попри складнощі на фронті просуваються далі та мають гарний моральний дух. Про це повідомляє The New York Times.

На 1000-кілометровому фронті українські війська просуваються вперед. Командири та бійці кажуть, що вони зараз у кращій формі, ніж були 6 чи 12 місяців тому.

«Якщо рік тому ми вели оборонні дії і перед нами стояло завдання стримати ворога, то тепер ми маємо можливість наступати», — каже командир 128-ї гірсько-штурмової бригади полковник Дмитро Лисюк.

Деякі військові кажуть, що попри те, що російські загарбники замінували величезну територію та побудували значну кількість укріплень, вони почуваються краще завдяки західній допомозі. Деякі батальйони перетворилися на бригади, а групи добровольців — на офіційні військові частини. ЗСУ поповнюються та продовжують воювати.

Також у виданні зазначають, що постачання касетних боєприпасів виявилося дуже ефективним рішенням. Керівник БПЛА української добровольчої армії підполковник Ашот Арутюнян каже, що деякі ворожі підрозділи не хочуть наближатися в радіус дії української артилерії. Але окупаційні війська перейшли до використання більшої кількості авіабомб і ракетних ударів.

Понад рік такі підрозділи, як 128-а гірсько-штурмова бригада, мали наказ утримувати лінію вздовж Запорізького фронту, що часто становило важке завдання оборони окопів і укріплених позицій під постійним бомбардуванням. Проте, на даний час, вони йдуть уперед.