Хоча Україна поки не отримала запрошення на саміт G20, що пройде в Індії, Київ продовжує працювати з Делі над тим, щоб взяти участь у саміті.

Про це заявив в етері телемарафону заступник глави Офісу президента Ігор Жовква.

Жовкву попросили прокоментувати те, що Індія «випала» як потенційний майданчик для «саміту миру», тому що Київ не запросили на зустріч країн Великої двадцятки.

«Мені особисто не так зрозуміло, як вам, що Індія „випала“. Знаєте, у дипломатії такий принцип: ніколи не кажи ніколи. Ми працюємо з індійською стороною над залученням в тому чи іншому форматі України до участі в саміті G20. На цьому я поки що поставлю три крапки», — сказав Жовква.

Зазначимо, 11 березня видання Bloomberg повідомило, що російський диктатор Володимир Путін може відвідати саміт G20, який відбудеться 9−10 вересня в Нью-Делі.

А 3 серпня Politico повідомило, що світові лідери можуть провести переговори щодо миру в Україні під час Генеральної асамблеї ООН або саміту G20 в Індії, оскільки обидві події відбудуться у вересні.

Проте через два тижні в Індії підтвердили, що Київ не отримав запрошення, тому що G20 виступає за зростання та розвиток, «а не за розв’язання конфліктів». У МЗС України заявили, що працюють над тим, щоб взяти участь у зустрічі.

Додамо, Президент України Володимир Зеленський заявив, що єдиним документом, на основі якого можуть відбуватися переговори про мир, є Формула миру.

Про це він сказав у неділю в Нідерландах після переговорів із прем’єр-міністром Марком Рютте.

«Я не знаю, про які домовленості десь говорять, про якийсь обмін чогось на наші території. У нас є один документ, у нас є Формула миру, у нас є одне бажання — мир. Ми сформулювали, як ми його бачимо, готові до відкритої дискусії з колегами. Що більше, то краще для миру, щоб мир був на одному боці. На боці справедливого миру з повним відновленням територіальної цілісності України», — сказав Зеленський.

Водночас президент зазначив, що «ми не забуваємо про справедливість».