Олег Жданов прокоментував ймовірний сценарій удару РФ на сході України.

Відомий військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов прокоментував ймовірність загострення боїв у Харківській області та можливість нового наступу окупантів РФ.

«Якщо гіпотетично допустити, що Росія відріже нас по Оскольському водосховищу, то, глянувши на карту, можна побачити, що російські війська таким чином виходять на Святогірськ, а це околиця Слов’янська. Росіяни про це мріяли – Слов’янськ і Краматорськ. Далі від Святогірська можна рухатися, припустимо, на Барвінкове вздовж кордону або на Олександрівку — принципової різниці немає», — підкреслив він в інтерв’ю Главреду.

Військовий експерт також прокоментував ймовірний сценарій удару РФ уздовж кордону Донецької області.

«Так що російські війська, може бути, і не підуть в Харківську область, тому що їм потрібно буде, по-перше, форсувати річку, щоб повторно вийти на Ізюм, а для них це великі ризики, адже логістика через річку вельми утруднена. По-друге, у разі досягнення тут успіху російські війська далі зможуть рухатися вздовж адміністративного кордону Донецької області», — додав Жданов.

Також Жданов зазначив, що найважче, чого можна чекати від окупантів РФ напередодні Дня Незалежності України — це спроба Росії відбити Куп’янськ Харківської області.

«Зараз на Куп’янсько-Лиманському напрямку спостерігається активізація, і на цій ділянці фронту противник і далі буде активно розвивати бойові дії. Це єдине місце, де у росіян є явна перевага, і вони можуть скористатися цим», — підкреслив він.

Говорячи про ймовірність захоплення РФ Куп’янська, Жданов зазначив, що шанси у окупантів на це невеликі, але є.

«Найгірше для нас тут те, що противник може змусити нас вводити в бій свіжі резерви на цій ділянці фронту. А це означає, що резервів може не вистачити на Мелітопольському або Бердянському напрямках, де ми ведемо контрнаступальну операцію. В цьому і полягає головний задум противника», — пояснив він.

Також додамо, дрони мають розвідувальну функцію — вони пролетіли над територією РФ не просто так, вважає Олександр Коваленко.

Спілкуючись із читачами одного із ЗМІ, він розповів, які наслідки для російського політичного режиму можуть мати прильоти по російських містах, передусім по Москві та як це впливає на владу Путіна.

«Ніяк. Але ці прильоти нам на користь. Те, що два дрони прилетіли в Москва-Сіті, де розташовувалися міністерства — це добре. Було паралізовано роботу міністерств, які безпосередньо беруть участь у фінансуванні, підтримці та забезпеченні війни проти України. Хтось нарікав, що ми даремно витратили ці дрони, вразили будівлю і зруйнували якийсь поверх — так говорять люди з невеликим розумом. По-перше, була заблокована робота міністерств. Один тільки Мінпромторг, що займається не тільки тим, що завозить у Росію пальмову олію та банани, але й тим, що має патронат над низкою військово-технічних проєктів, наприклад, розвідувально-ударного «Форпост-Ру» (це такий БПЛА) і не тільки», — пояснив Коваленко.

За словами експерта, дрони мають розвідувальну функцію — вони пролетіли над територією РФ не просто так, а збирали розвідувальну інформацію.

«А як реагують росіяни на такі удари? Та вони ж кволі, аморфні та безхребетні. У них щось гучно вибухнуло в Сергієвому Посаді, якесь велике підприємство — якою була реакція росіян? Вони наче медузи. Тому нічого там у цьому сенсі не зміниться. Та головне, що нам усе це на користь — і той завод, і Москва-Сіті, і все інше», — додав експерт.