Голова Виконавчого комітету реформ Міхеіл Саакашвілі у своєму Телеграм різко звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля і закликав його боротися з корупцією на митниці.

Подаємо слова Саакашвілі в оригіналі:

Хочу звернутися до прем’єр-міністра Шмигаля у зв’язку з кричущим беззаконням на митниці. На жаль, ситуація ускладнюється з кожним днем, і боюся, стає критичною.

Починаючи з 22 вересня 2020 року, згідно з наказом Мінфіну №305, митниця прийняла рішення про необхідність подачі бізнесом двох митних декларацій замість однієї.

Раніше для оформлення на кордоні, наприклад в порту, бізнес подавав тільки одну митну декларацію ІМ40АА. Це значно спрощувало життя бізнесу і заощаджувало йому час. Однак тепер спочатку подається попередня декларація ІМ40ЕЕ, а потім митна декларація ІМ40ДЕ!

Митниця має право оформляти кожну декларацію протягом 4 годин. Тобто, раніше бізнес повинен був чекати 4 години, а тепер – 8!

Нові процедури не несуть ніякого сенсу, митниця не отримає ніякої нової потрібної інформації. Подібне рішення не принесе користі, але гарантовано створить нові корупційні годівниці для «прискорення» процесів. Це при всьому тому, що оформлення в розвинених митних системах займає лічені хвилини …

Крім того, доводжу до Вашого відома, що в останні місяці імпортерів змушують платити податки згідно індикатива встановленого митниками, а не відповідно до контрактної ціни товарів, як це має бути за законом. Що веде до поборів і відкритої, всеосяжної корупції.

Повернення на митницю корупційних схем і кадрів часів Януковича при цілковитому потуранні міністра фінансів Марченка неминуче приведуть як до геноциду чесного бізнесу, так і повного підриву довіри до чинної влади і президента Зеленського особисто.

Свого часу ми ввели на Одеській митниці можливість митного оформлення в порту, таке рішення стало в той час справжнім проривом. У червні цього року ми запропонували комплексну митну реформу, яка дозволить подолати контрабанду, модернізувати митницю без витрат державного бюджету і прискорити оформлення для чесних підприємців до 15 хвилин. Але тепер, на жаль, навіть саме по собі скасування рішень Міністра фінансів для української митниці буде прогресом і модернізацією…