За три місяці окупантам не дали жодної одиниці техніки.

Мобілізовані росіяни продовжують відмовлятися воювати і скаржитися, що їх кидають без спорядження на передову. Черговий окупант нарік, що три місяці перебуває на фронті без зброї та техніки.

Про це повідомив Telegram-канал «Досьє Шпигуна», який належить співробітнику однієї зі спеціальних служб. Підрозділ, який був повністю сформований із мобілізованих військовослужбовців із Москви та Московської області, знаходиться на Запорізькому напрямку.

За словами окупанта, закликали його у жовтні і без будь-яких навчань відправили на війну.

«Нас перекинули на південь, неподалік Мелітополя. Розселили та сказали «чекати». Півтора місяці нас там тримали. Дали нам якісь сараї під охорону, назвали їх важливими об’єктами і все. Просто бавили час хто як міг. Думали, що так вся служба пройде, і за підсумком повернемося назад до МСК», – наголосив він.

Але після цього, за словами військової путінської армії, їх вирішили відправити прямо на передову у бій. При цьому в підрозділі немає жодного «мобіка» із бойовим досвідом.

«Усі ми мобілізовані, всі до єдиного, включаючи наших офіцерів та начальство. Найдосвідченіші з нас – це списані років 15 тому майори, коротше вони з нами на одному рівні. Ну це ще півбіди, тут таке чарівне місце, що захочеш вижити – швидко навчишся всьому», – зазначив він.

«А ось реальне лихо у тому, що ми тут фактично вже третій місяць, і за цей час нам не дали жодної одиниці військової техніки. Взагалі. […] За два місяці поневірянь, нам з панського плеча дісталося кілька гармат. Тільки возити їх нам нічим! Ні тягачів, ні просто КамАЗу якогось нам не знайшли», – бідкається окупант.

Моральний стан мобілізованих росіян на низькому рівні. Про це свідчать численні аудіоперехоплення розмов російських військових. Росія зазнає величезних втрат на полі бою і їх потрібно терміново заповнити. 

“З огляду на проблеми, які були восени, російські військкомати намагаються зробити серйозну підготовчу роботу і розсилають повістки для перевірки, і попутно намагаються завербувати їх добровольцями, контарктниками. Є дані, що є конкретні плани, що за весну необхідно набрати не одну сотню добровольців. Якщо ця історія не вийде, а швидше за все вона не вийде, оскільки всі, хто хотів піти добровольцями, вони вже пішли. То, тоді вже почнеться нова повноцінна хвиля мобілізації”, — зазначив заступник головного редактора російського видання “Верстка” Олексій Левченко.

Експерти запевняють, єдиний спосіб не потрапити під мобілізацію, узагалі не мати справи з військкоматами і не брати до рук повістку.  

Російська армія відчуває гостру нестачу людського ресурсу через масштабні втрати.   

У мережі з’явилося відео з цвинтаря у Владивостоці, де утворився затор із катафалків із тілами загиблих на війні. Жінка за кадром каже, що ще в грудні там жодної могили не було.

“Копають нові могили, тут від місця не вистачило і вони зараз тут тепер ховають. Молоді хлопці загинули незрозуміло за що. Підвозять один за одним… Жах! Катафалки в черзі стоять просто”, — зі слів жінки.

Експерти впевнені, нинішня прихована мобілізація — це тільки початок.

“Наразі новим сценарієм нової хвилі мобілізації є кінець травня початок червня — це кінець весняного призову в армію. Оскільки ми знаємо, що військкомати насилу справляються і з призовом, і з мобілізацією, тому вони спочатку проведуть призов, а попутно спробують призвати контрактників. Якщо з ними не складеться або складеться погано, то буде часткова мобілізація. Про повну мобілізацію звісно не йдеться”, — пояснив заступник головного редактора російського видання “Верстка”.