Український президент подякував прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо за те, що той виступив проти ідеї знову прийняти Росію в G7.
span style=”font-size: 16px;”>«Джастін Трюдо заявив 1 червня, що у Росії немає шансів повернутися в G7 до повного відновлення територіальної цілісності України, і ми вдячні за цю підтримку. І я повинен сказати, що не буде ніякого рішення, якщо Світ не буде тиснути на Росію в цьому питанні », – зазначив Зеленський.

За словами Зеленського, Україна в пошуку миру з Росією, що є «найбільш складним і заплутаним» завданням, потрібні її міжнародні союзники, щоб твердо триматися в ході цих переговорів.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп 30 травня заявив, що як президент головуючої в G7 країни має намір провести саміт лідерів «Групи семи» у вересні і запросити на нього Росію. Канада, Великобританія, Німеччина і ЄС висловилися проти такої ініціативи, однак Трамп не відмовився від ідеї.

Як відомо, Росія була членом G7 до 2014 року, коли клуб називався Великою вісімкою або G8. Через анексії Криму її виключили з цієї групи, і зараз членами G7 є Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Великобританія і США.