Верховний Суд повернув територіальній громаді столиці земельну ділянку площею 1,16 га на Трухановому острові вартістю понад 25 млн грн. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Так, прокуратурою встановлено факт незаконного зайняття та використання юридичною особою вказаної земельної ділянки без відповідних правовстановлюючих документів на землю (рішення Київської міської ради, договору тощо) для розміщення будівель та споруд спортивно-оздоровчого комплексу.

Крім того, будівництво будівель та споруд спортивно-оздоровчого комплексу здійснено без відповідних дозвільних документів та на земельній ділянці комунальної власності, яка для цієї мети не відводилась.

Рішенням Господарського суду Києва позов прокурора задоволено та зобов’язано юридичну особу повернути територіальній громаді земельну ділянку звільнивши її від розміщеного на ній майна.

Разом з тим, судом апеляційної інстанції вказане рішення скасовано та відмовлено у задоволенні позову.

Не погоджуючись із зазначеною постановою апеляційної інстанції Київською міською прокуратурою оскаржено її до Верховного Суду, який підтримав доводи прокурора та залишив в силі рішення суду першої інстанції про повернення земельної ділянки територіальній громаді міста.

Також Київський апеляційний суд 1 червня виніс додаткову постанову за позовом кума Путіна і народного депутата від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука до історика Вахтанга Кіпіані, який видав книгу «Справа Василя Стуса». Про це повідомляє «Главком».

Так, 15 квітня 2021 року на адресу Київського апеляційного суду надійшла заява ТОВ «Видавництво« Віват »про ухвалення додаткового рішення. Зокрема, заявник просить стягнути з Віктора Медведчука в його користь судові витрати на професійну юридичну допомогу в розмірі 271,77 тисячі грн і витрати, пов’язані з явкою представників до суду в розмірі 56,8 тисячі грн, а також витрати по сплаті державного мита за подачу апеляційної скарги.

19 травня Медведчук направив до суду заяву, в якій просив відмовити видавництву.

У той же час апеляційна інстанція прийшла до висновку про часткове задоволення заяви ТОВ «Видавництво« Віват », оскільки« витрати на професійну юридичну допомогу та витрати, пов’язані з явкою представників суспільства в районний суд є пропорційними зі складністю цієї справи ».

Отже, Віктор Медведчук повинен сплатити видавництву 295,7 тис. грн витрат на юридичну допомогу і 2,3 тис. грн судового збору за подання апеляційної скарги.