Дмитро Лубінець, уповноважений Верховної Ради України з прав людини, заявив, що працівники ТЦК та СП не мають права силовими засобами затримувати чоловіків на вулицях.

«Вони не можуть ходити по вулицях і фізично затримувати громадян України з застосуванням фізичної сили. Не можуть. Це нонсенс», – каже омбудсман.

Омбудсмен впевнений, що такі дії працівників ТЦК не приносять ніяких користей ні армії, ні громадянам України.

За його словами, в Полтавській області є приклад коректної поведінки ТЦК в умовах, коли у них є списки осіб, які ухилялися від мобілізації. Тут військкоми звернулися до Нацполіції зі списками осіб, які повинні були з’явитися до ТЦК, але не зробили цього.

«А якщо треба проводити так звані рейди, то до складу цієї групи обов’язково повинні бути долучені представники Нацполіції. Саме вони перевіряють документи. Після цього вони надають відомості співробітникам ТЦК для перевірки, чи є такий громадянин України в реєстрі військовозобов’язаних, чи немає», – пояснив Лубінець.

Омбудсман наголосив, що саме поліцейські «мають право зупиняти людей, перевіряти документи, ухвалювати рішення, озвучувати якісь законні вимоги».

Лубінець також сказав, що виступає проти розширення повноважень ТЦК, що пропонувалося в першій редакції законопроєкту про мобілізацію.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Хмельницькому чоловік помер через 2 дні після візиту до ТЦК.