На фоні повномасштабного вторгнення Росії в Україну у світі почалися незворотні політичні зміни, що, зокрема, можуть спонукати автократів до гонки за розробкою ядерної зброї, що потенційно може призвести до небезпечної ери ядерного розповсюдження. 

Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін на Галіфакській безпекової конференції. 

Очільник Пентагону у своєму виступі окреслив можливий сценарій, в якому автократи поспішатимуть отримати ядерну бомбу, якщо Росія не отримає відсіч через повномасштабне вторгнення в Україну. 

“Вони (автократи) цілком можуть прийти до висновку, що отримання ядерної зброї дасть їм власний індульгенцію для агресії. І це може розкрутити небезпечну спіраль ядерного розповсюдження”, – сказав Остін. 

Він також зробив застереження, що президент Росії Володимир Путін “може знову вдатися до глибоко безвідповідального брязкання ядерними шаблями”, якщо війна в Україні затягнеться, а українські сили й далі здобувати перемоги над російськими військами. 

Міністр оборони США наголосив, що допомога Україні в обороні від Росії відповідає американським національним інтересам, і немає іншого вибору, окрім як допомогти Києву в його боротьбі, оскільки мирні переговори найближчим часом навряд чи відбудуться. 

Додамо, що за останні дев’ять місяців Росія кілька разів погрожувала застосувати тактичну ядерну зброю проти України, а також бездоказово звинувачувала Київ у підготовці провокації з використанням “брудної бомби”. Проте наразі будь-які висловлення на практиці не перейшли небезпечної межі.