Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков не прийшов на засідання комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності щодо зґвалтування жінки у Кагарлицькому відділенні поліції.

Про це повідомила народний депутат від партії Голос Олександра Устінова.

«Аваков на закритий комітет по діяльності Авакова не прийшов», — написала вона у Facebook.

Нагадаємо, що на 1 червня було заплановане позачергове закрите засідання парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності щодо ситуації, що сталась в Кагарлицькому відділенні поліції у ніч на 24 травня 2020 року. На засідання запрошено керівництво Національної поліції України та Державного бюро розслідувань.

Депутатська фракція Голосу виступила з вимогою звільнити міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та голову Нацполіції Ігоря Клименка після подій в Кагарлику.

Мало того, вже стало відомо, що народні депутати, члени фракції “Голос” розпочинають збір підписів за відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, заявив перший заступник голови фракції Ярослав Железняк.

“Ми вимагаємо відставки глави Міністерства внутрішніх справ пана Авакова, і ми ініціюватимемо збір підписів, щоб за цим документом винести це питання на розгляд. Якщо у більшості немає бажання підтримувати таку пропозицію, то давайте хоча б винесемо питання на годину запитань до уряду”, – заявив Железняк у понеділок на засіданні погоджувальної ради парламенту.

У відповідь на заяву депутата фракції “Голос” спікер Верховної Ради Дмитро Разумков зауважив, що збір підписів та ухвалення кадрового рішення за його підсумками неможливе з погляду законодавства.

“Стосовно збору підписів за того чи іншого міністра, то, на жаль, на сьогодні це не передбачено українським законодавством, і саме ви були автором законопроекту, який, можливо, це врегулює”, – заявив Разумков.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваков наголосив, що учасники й замовники перестрілки у Броварах, за попередньою інформацією, між легальними та нелегальними пасажирськими перевізниками, мають бути покарані.

“Хотілося б, щоб ці люди не вийшли на волю. Хотілося б, щоб ми знайшли замовників. Я думаю, що це очевидно. На відео я також бачив, що постріли влучили у вікна. Треба, щоб ми там на місці розібралися, допомогли людям, просто звичайним людям, які потрапили в цю ситуацію”, – сказав він на зустрічі з главою МВС у п’ятницю за участю також прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Зеленський також поставив запитання, невже поліція не знала, що відбувається у Броварах. Президент зазначив, що подія “нагадувала 90-ті роки”.