Президент України Володимир Зеленський проведе переговори з президентом Росії Володимиром Путіним на саміті «великої двадцятки» в Японії

Про це повідомив глава українського Мзс Павло Клімкін

«Будуть зустрічі в японському місті Осака, з Путіним», – зазначив він.

Звернемо увагу, що саміт відбудеться 28-29 червня. Разом з тим, Клімкін також анонсував «нову хвилю тиску на Росію через ситуацію з моряками.

«Це відбудеться, якщо Кремль до вівторка не представить Міжнародного трибуналу ООН з морського права звіт про звільнення військовополонених українських моряків», – підкреслив він.

В свою чергу, президент Росії Володимир Путін боїться зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.

Про це Gazeta.ua розповів політолог Віктор Небоженко.

Під час "прямої лінії" Путін звинуватив Володимира Зеленського у тому, що той не проявляє достатньо політичної волі для налагодження відносин з Росією.

"Зеленський для Путіна є чистою провокацією. Він вважає себе царем Росії. А поряд з'являється людина, яка не працювала в КГБ, зі світу мистецтва. Це принижує Путіна. Він не вважає його рівним. Але Макрон з Меркель зустрілись з Зеленським, чим легітимізували його в своєму колі. Путін же боїться цієї зустрічі, бо вона вдарить по іміджу, як великої людини Росії. Він боїться Зеленського.

Сам же,  Зеленський раніше заявив, що при можливій зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним в першу чергу підніме питання окупованих територій – Криму і Донбасу.

На питання журналіста про те, якими будуть перші слова, які Путін почує від нього, Зеленський відповів: "Почнемо з того, що Донбас і Крим – це Україна".

Тоді журналіст спитав, чи не втрачено ще Крим для України остаточно. На це Зеленський відповів: "Крим – це Україна. І ми сподіваємося, що скоро він повернеться".

Як повідомлялося раніше, Олена Зеленська розповіла про можливу зустріч Володимира Зеленського з президентом РФ Володимиром Путіним. Дружина президента України Олена Зеленська запевнила, що її чоловік Володимир не має наміру ні в чому поступатися президенту Росії Володимиру Путіну.

Разом з тим, він підтримує переговори з країною-агресором у присутності міжнародних лідерів.

«Неможливо почати з нуля. Я не думаю, що найближчим часом будуть прямі двосторонні переговори. Володимир не готовий йти на поступки перед агресором, але він готовий вести переговори з Росією в присутності міжнародних лідерів», — сказала Зеленська.