Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов пояснив, чому підприємства Дмитра Фірташа не закрили. Хоча РНБО ввела проти нього санкції.

Про це йдеться в інтерв’ю Данілова “24 телеканалу”.

“На сьогодні є санкції щодо громадянина Фірташа. Він не зможе користуватися тими активами, які є на території України. Нам було не зовсім зрозуміло спілкування з людьми, які обіймали міністерські посади. Вони вважали, що ми маємо закрити підприємства Фірташа. Це нісенітниця”, – підкреслив секретар РНБО.

Він зазначив, що люди мають працювати.

“А що з людьми робити? Їх викинути на вулицю, чи як? Він зараз не може користуватися грошима, які є на цих підприємствах. Він не може продавати активи, які є… Однак ми відповідальні щодо цього. Коли міністр каже, чому підприємства Фірташа не закрили – ми ж не вороги України, люди мають працювати”, – пояснив Данілов.

Зазначимо, Олексій Данілов заявив, що до реєстру олігархів можуть потрапити і “старі”, і “нові” олігархи, але не назвав прізвищ.

Про це він сказав в інтерв’ю Forbes Україна.

“Олігархічна система бере свій початок з 1998 року. Це люди, які користуються близькістю до керівництва держави, корумпованістю процесів. Вони накопичують капітал, заходять у політику та медіа. Це старі олігархи”, – зазначив Данілов.

“Після 2014 року в нас зʼявилися нові олігархи. Коли сім’я Януковича втекла, пограбувавши країну, вона забрала величезні статки, але всі їхні банки, “заводи й параходи” залишилися в Україні. У кого вони опинилися? Коли відбувся славнозвісний банкопад і вивели понад 100 банків, куди поділися кошти, застави по кредитах?

“ProZorro.Продажі” – не інструмент абсолютної прозорості, його можна обійти. Так у нас зʼявилися нові олігархи, прізвища яких ще не всім відомі. Потенційно ті люди потраплять до реєстру олігархів; це буде публічна процедура; рішення будуть прийматися відкрито. Жодного прізвища ви від мене зараз не отримаєте”, – додав він, відповідаючи на питання про імена 13 олігархів, про яких він говорив раніше.