За словами міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадима Черниша, Росія розмістила на літаках Південного військового округу, який відповідає структурно за Донбас та Крим, гіперзвукові авіаційні ракетні комплекси “Кинжал”.

“По-перше, хочу сказати, що зброї там вже настільки багато, що там потреби зараз відкрито, щоб були сотні заходів технікою… Вони вже там 500-600, більше ніж деякі країни Європи, мають техніки. 

Також там сучасні системи озброєння радіолокаційної боротьби, протиповітряної оборони”, – заявив Черниш.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Також Росія сконцентрувала поблизу кордону з Україною дуже багато зброї та військових. 

Черниш нагадав, що і начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко повідомляв не лише про танки, а про цілу низку сучасних озброєнь.

Додамо, як повідомлялося раніше, на окупованих територіях з'явилася велика кількість техніки, однак нею нікому керувати – окупанти терміново шукають водіїв і механіків. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Зазначається, що в підрозділах з'єднань і частин "1 і 2 АК ВС РФ" кількість бойової техніки збільшилася за рахунок її повернення з ремонту та постачання з території Росії. Однак виникла проблема – її неможливо застосувати через некомплект водіїв і механіків-водіїв.

"Це питання вирішується в примусовому порядку шляхом призову зазначеної категорії осіб з числа населення тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, в тому числі, які залучаються до т.зв. "зборів резервістів". У зв'язку з цим на контрольно-пропускних пунктах і автодорогах почали діяти т.зв. "мобільні поліцейські пости" для перевірки наявності у водіїв документів про перебування на обліку т.зв. "резервістом". 

При цьому особлива увага приділяється виявленню водіїв категорії "С" і "D", яких зобов'язують протягом наступних діб прибути в т.зв. "військкомати" за місцем проживання, якщо вони не перебувають в "резерві", – повідомляє розвідка.

Крім того, на сьогоднішній день на окупованих територіях Луганської та Донецької областей знаходиться 11 тисяч військовослужбовців регулярної армії РФ