У Китаї знову виступили із скандальною заявою.

Так, Китай нібито “глибоко стурбований” тим, що конфлікт в Україні “виходить з-під контролю”.

Про це заявив міністр закордонних справ Китаю Цинь Ган, виступаючи з ключовою промовою на відкритті конференції з питань безпеки, пише CNN.

“Китай глибоко стурбований постійною ескалацією конфлікту і можливістю виходу ситуації з-під контролю”, – сказав Цинь Ган на Лантінгському форумі, організованому МЗС Китаю в Пекіні.

“Ми закликаємо відповідні країни негайно припинити підливати масла у вогонь, звинувачувати Китай і роздмухувати риторику “сьогодні Україна, завтра – Тайвань”, – сказав цинічно міністр.

Зазначимо: заява Цинь прозвучала на тлі візиту до Москви високопоставленого дипломата Ван Ї та заяв американських офіційних осіб про те, що Пекін розглядає можливість надання летальної військової допомоги Кремлю.

У понеділок Ван Ї заявив, що Китай готовий співпрацювати з іншими країнами для досягнення припинення вогню і тривалого миру в Україні.

Що ж, зауважимо, як відомо, Пекін неодноразово відмовлявся засудити Росію за її вторгнення в Україну і утримувався від того, щоб називати це “війною” – натомість використовуючи кремлівський опис “спеціальної військової операції”. Окрім того, Китай послідовно покладає відповідальність за конфлікт на НАТО і США.