Депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Олександр Сугоняко зареєстрував у Верховній Раді постанову про проведення інавгурації Володимира Зеленського 1 червня.

Проект постанови опублікований на сайті парламенту 10 травня.

У пояснювальній записці зазначається, що сам Зеленський хоче провести інавгурацію 19 травня, проте, на його думку, ця дата є непідходящою через вшанування пам'яті жертв політичних репресій.

"Варто зазначити, що статтею 3 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" передбачено трансляцію урочистого засідання Верховної Ради України у повному обсязі у прямому ефірі по радіо та телебаченню, а також запису у вечірні години по телебаченню. Разом з тим, у третю неділю травня, яка припадає цього року на 19 травня, відзначатиметься День пам’яті жертв політичних репресій", — сказано у документі.

Також  нардеп зауважив, що, оскільки в інавгурації планують взяти участь лідери країн-партнерів та іноземні делегації, необхідний час для узгодження їхніх робочіх графіків.

"Саме тому вбачається за доцільне провести урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди складення присяги новообраним президентом України 1 червня 2019 року о 10 годині у залі засідань Верховної Ради України", – заявив у пояснювальній записці Сугоняко.

Зазначимо, що прихильники Порошенка, а також члени його партії вже не вперше прикриваються датою вшанування пам'яті жертв політичних репресій, аби відтягнути дату проведення інавгурації нового президена. 

Дійшло навіть і до подібних казусів. Зокрема, Народний депутат від Радикальної партії Олег Купрієнко заявив, що "згідно з астрономією", цей день називається "гнилою неділею", тому не можна починати нові справи.

"Особисто я проти 19 числа, можу пояснити свою позицію. Якщо дивитися на такі речі, як, коли і що починати, то я, як людина, яка вивчала астрономію (очевидно, він мав на увазі астрологію), дуже добре знаю і маю великий життєвий досвід. 19 травня – це перший день третього тижня місяця, так звана "гнила неділя", в яку ніхто нічого доброго не починає, і взагалі нічого починати робити не можна", – пояснив парламентарій. 

А от народний депутат з фракції "Блоку Петра Порошенка", голова Соціал-демократичної партії Сергій Каплін зареєстрував у Верховній Раді свою постанову щодо інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського.

Каплін пропонує, щоб Зеленський складав присягу двічі: 19 травня у стінах парламенту і 3 червня на НСК "Олімпійський". 

Депутат зазначає, що його пропозиція спрямована на те, щоб "залучити максимальну кількість іноземних гостей та забезпечити можливості безпосередньої присутності бажаючих громадян України під час складення присяги новообраним президентом України".