Перший президент України Леонід Кравчук поспішив заспокоїти народ оптимістичною заявою – воювати з Україною Росія не буде, а Донбас незабаром повернеться до української влади – він просто не потрібен окупантам. Про це політик заявив в інтерв'ю виданню "Факти".
 
Журналісти не впустили можливості задати Кравчуку питання, коли ж нарешті закінчиться війна на Донбасі. Кравчук поділився з пресою своїми думками:

 "Путін офіційно сказав, що з Порошенком не буде обговорювати ніякі питання. Зруйнований Донбас Росія поверне, тому що він їй не потрібен. Але питання деокупації Донбасу і Криму не можна розглядати разом. До тих пір, поки не сядемо за стіл з Кремлем, нічого не буде".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За словами Кравчука інші країни будуть допомагати Україні, але проблема повинна бути вирішена на рівні "Україна-Росія", але не без західного пресингу.

Кравчук висловив сподівання, що Путін не зважиться на масштабний наступ:

"Вірю, що ні. І скажу чому. Вони анексували Крим, але не з ним впоратися. Уявіть, що, не дай Бог, зійдуть з розуму і окупують всю Україну. Їх військової могутності на це, може, і вистачить. Але адже потім треба буде примусити український народ жити так, як хоче Путін. То є перевести сюди органи примусу, витратити величезну частину свого бюджету, щоб утримати Україну у покорі. Ми будемо битися до останнього. Думаю, що Путін це розуміє. Тому йому важливо зараз загрожувати", – підкреслив Кравчук, нагадавши про захоплення українських кораблів в Керченській протоці.

За словами Кравчука, Путін вже почав розуміти, що світ реагує на його витівки.