Обстановка поблизу Авдіївки під повним контролем Сил оборони України. Цільові завдання росіян залишаються незмінними, але противник не може досягти їх.

Про це повідомив офіцер 59-ї окремої механізованої бригади імені Якова Гандзюка Сергій Цехоцький в ефірі телемарафону.

«Ситуація абсолютно точно контрольова Збройними силами України», – коротко та чітко відповів Цехоцький щодо ситуації в Авдіївці.

Він підкреслив, що командування Збройних сил України на даний момент контролює Авдіївський коксохімічний завод.

За словами офіцера, стратегія противника залишається незмінною, і вони продовжують здійснювати «м’ясні штурми», проводячи точкові атаки.

«Росіяни почали працювати по центру, обстрілюють з Донецька. Але Сили Оборони й безпосередньо підрозділ нашої бригади чітко тримаємо свої позиції, готові до будь-якого розвитку подій», – розказав він.

Цехоцький додає, що російські війська використовують авіацію та засоби радіоелектронної боротьби для ліквідації українських безпілотників, дронів та інших подібних апаратів.

«Ворог постійно активно робить спроби виконати ті завдання, які ставить їхнє політичне керівництво», — зауважив військовий. Він також додав, що погодні умови вплинули на темпи наступу, але не суттєво.

Про те, що всі заяви окупантів про те, що вони вийшли безпосередньо на район Авдіївського коксохіму і бої точаться на території коксохіму, не відповідають дійсності сказав напередодні і військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

Він наголошує, що від 10 жовтня відбуваються масові атаки російських окупантів на позиції ЗСУ на Авдіївському напрямку. Втім, ворогу не вдається створити кільце. Своєю чергою, Сили оборони України мають можливості ротації особового складу, підвезення боєкомплекту і вивезення поранених.

«Окупанти намагаються створити оперативне кільце оточення ЗС в районі Авдіївки і замкнути його в районі населеного пункту Ласточкине. Що відбувається наразі — спроби штурму в районі Северного і Тоненького. Біля останнього окупанти намагаються вийти на лінію лісосмуги і відповідно закріпитися там. Збройні сили України проводять зустрічні контратаки. Йдеться про активний характер оборони», — повідомив Снєгирьов.

Наразі тривають бої в районі залізничної колії в напрямку Новокалинове. В районі цього населеного пункту та Очеретного є певні тактичні успіхи окупантів. Експерт каже, що сталося просування вглиб української території на 100-200 метрів.

Дмитро Снєгирьов також зауважив, що окупанти змінюють свою тактику.

«Можемо говорити про зміну тактики російських окупантів в районі Авдіївки. Якщо раніше це були масовані наступи, тобто бронеколони під прикриттям до однієї батальйонно-тактичної групи, то тепер це тактика ПВК «Вагнер», яку вони задіювали під час штурмів у Соледарі та Бахмуті, — дія малими мобільними групами від 8 до 15 осіб. Це велика кількість мобільних груп, які за рахунок скорочення лінії фронту створюють вогневу перевагу на певній ділянці фронту та намагаються прорвати оборону ЗСУ», — прокоментував військовий експерт.

За його словами, бої не припиняються ні на добу, відбувається постійний тиск на ЗСУ по всій ділянці Авдіївського фронту.

«Мовою статистики зазначу, що 10 тис. особового складу противника вже утилізовано, а також 200 одиниць бронетехніки та 120 танків. Тобто незалежно від зміни ворожої тактики та стратегії, ЗСУ успішно утилізують російських окупантів. Досить показовий момент, коли в районі Авдіївки без сліду пропали три елітні розвідгрупи, при чому це підрозділи спецпризначення. І у росіян ґвалт, куди ж ті поділися. Авдіївка перетворюється для них на такий собі Бермудський трикутник, де зникають найбільш боєздатні підрозділи російської армії», — зауважив Дмитро Снєгирьов.