Міністерство культури та інформаційної політики України завершує напрацювання плану заходів щодо протидії російській пропаганді в українському інформаційному просторі.

Про це міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко повідомив у інтерв’ю Радіо “Свобода”.

“Ми зараз завершуємо напрацювання плану заходів. Це, по-перше, розширення мовлення нашого, особливо в територіях прикордонних, розширення, власне, мовлення «Зеонбуду», варіанти, яким чином можна реагувати та протидіяти розповсюдженню сигналу з Криму та окупованої території Донбасу та і самої Росії на українські території”, – сказав Ткаченко.

Так, за словами міністра, відповідний план Мінкультури подаватиме в Кабінет Міністрів та РНБО для того, аби він був затверджений, як системний підхід, який “має на меті не тільки додаткові інвестиції в цю сферу з боку держави, але й покроковий план дій для того, щоб, по-перше, українське бачили більше і легше, і для того, щоб, по-друге, російської пропаганди на цих теренах було менше”.

Також Ткаченко розповів, що мета програми “Велика реставрація” – вдихнути нове життя у культурну спадщину України.

“Наша мета – не просто реставрувати, зберегти спадщину, а вдихнути в неї нове життя, у тому числі новими експозиціями, новими гідами, залученням інфраструктури”, – сказав Ткаченко.

За його словами, програмою, зокрема, передбачено створення готельно-ресторанної інфраструктури на територіях об‘єктів культурної спадщини.

“Тому що до цих об’єктів потрібно ще доїхати, і створити й готельну інфраструктуру, і де можна щось поїсти. Тобто це трансформація суттєва і розуміння спадщини, її ваги, і сприйняття спадщини”, – додав Ткаченко.