У СБУ масові “чистки”

Зеленський указами звільнив заступника голови СБУ Горбенко, а також 5 регіональних начальників Управління: у Сумській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській та Полтавській областях.

У всіх цих областях (крім Житомирщини), а також на Харківщині вже призначено нових начальників Управління СБУ.

Раніше президент Зеленський заявив, що Службу безпеки України чекає продовження кадрової ревізії — буде звільнено 28 посадових осіб.

“І ще одна важлива новина про Службу безпеки України. Відбувається кадрова ревізія служби. Вирішується питання про звільнення двадцяти восьми посадових осіб. Різний рівень, різні напрямки. Але підстави схожі — незадовільні результати роботи”, — зазначив він.

Як повідомлялося, 17 липня президент Володимир Зеленський усунув від виконання обов’язків генпрокурора Ірину Венедіктову та голову СБУ Івана Баканова.

В.о. генерального прокурора призначено заступника голови ОГПУ Олексія Симоненка. Тимчасово виконувачем обов’язків голови СБУ призначено Василя Малюка.

Також Івана Баканова було усунено з посади голови Служби безпеки України відповідно до ст.47 Дисциплінарного статуту ЗСУ (невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, що спричинило людські жертви або інші тяжкі наслідки).

Президент потім пояснив, що Баканова та Венедіктову усунули з посад через масштабну зраду серед співробітників органів прокуратури та Служби безпеки України.