Ситуація на Бахмутському напрямку, як і раніше, залишається складною — противник намагається контратакувати з метою відбити захоплені ЗСУ позиції, а кількість обстрілів збільшилася.

Про це розповів Денис Нагорний, майор Національної гвардії.

За його словами, російські окупанти атакують невеликими групами по 20-25 осіб, при цьому намагаючись модернізувати технічну складову.

«У тому числі й FPV-дрони, які раніше залітали на відстань близько 5-6 км, а тепер можуть заходити на відстань за 12 км углиб від лінії зіткнення, що створює нам певні проблеми та в майбутньому складності, пов’язані з цим, можуть наростати», — Пояснив Нагірний.

Він наголосив, що ворог, крім іншого, працює над модернізацією своїх касетних авіабомб вагою 500 кг, намагаючись зробити їх більш керованими. Вони планують запускати їх з максимальної відстані від лінії фронту, щоб їхня авіація не потрапила під дію української ППО. Проте такі роботи не можна назвати масовими.

«Видно, що противнику також підвезли певну кількість боєприпасів з КНРД, тому що кількість обстрілів на добу у них збільшилася до 30-35. У нас приблизно в півтора раза менше», — резюмував майор Нацгвардії.

До того ж, російські окупанти масовано атакують Україну касетними бомбами РБК-500 і ПБК-500.

Про це заявив військовий аналітик Олексій Гетьман.

Він зазначив, що такі бомби запускаються російськими винищувачами й можуть залетіти до 30 км углиб української території. При цьому вражаючі елементи можуть пробивати легку броньовану техніку.

“Від цього, в принципі, досить важко захиститися. Для захисту треба просто перебувати в укриттях, які більш-менш нормально укріплені. Тобто питання до наших інженерних служб… Нормально укріплений бліндаж, у принципі, не дасть можливості цим боєприпасам вразити наш особовий склад. У полі, так, якщо ти не прикритий, є небезпека отримання каліцтва або загибелі”, — сказав Гетьман.

За словами військового аналітика, одна бомба може накрити вражаючими елементами сотні метрів. Він наголосив, що Україна потребує літаків, які б не давали російським бомбардувальникам й штурмовикам підлітати на відстань, що дозволяє скидати такі бомби.

Гетьман наголосив, що російські пропагандисти стверджують, що масованим застосуванням авіабомб, що планують, нібито відповідають на використання ЗСУ артилерійських снарядів із касетною частиною.

“Але це повна брехня, як завжди, тому що вони до цього застосовували касетні боєприпаси, але не так активно застосовували плануючі РБК-500 і ПБК-500. Це неприємна зброя, від неї просто в полі захиститися практично неможливо. Потрібні укріплені бліндажі й необхідно ставити додаткові засоби захисту для легкоброньованої техніки. Ну, і найголовніше — не тримати багато техніки в одному місці. Принаймні, ніхто так не робить. Вона має бути розосереджена і перебувати на укріплених позиціях”, — сказав військовий аналітик.

Варто підкреслити, що російські військові продовжують свої наступальні зусилля практично по всій лінії фронту. Зокрема, протягом минулого тижня ворог намагається контрнаступати й на південному фланзі Бахмута, де ще нещодавно наступали українські сили.

Також російські військові намагаються повернути собі втрачені позиції й на флангах Бахмута. Наступ російських військ з Берхівки в бік Богданівки вже давно не є новиною – тут російські військові знову мали успіхи й змогли просунутися.

Натомість дещо несподіваною і неприємною є спроба наступу російських сил у районі Кліщіївки. Сили оборони лише у вересні 2023 року змогли звільнити це село, а вже з початку листопада росіяни намагаються його повернути.