Українські військові на лівобережжі Херсонської області виробили власну тактику, що успішно утримує окупантів у стані напруженості. Ця тактика важко ускладнює противникові подальші бойові дії, роблячи плацдарм Збройних Сил України на даному фронті чинником значущого ускладнення.

Про це сказав розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Сергій Грабський.

«Є такий вислів «стріляти з гармати по горобцях» — тут приблизно те ж саме… Наших військ там не є дуже багато і вони ведуть маневрені дії в так званій «сірій зоні» на лівому березі Дніпра», — пояснює експерт.

Як відзначає Грабський, у даній зоні противник не має можливості для проведення удару, який спричинить обвал фронту, оскільки у «класичному вимірі» відсутнє поняття плацдарму в цьому контексті.

«Є операційна зона, в якій діють наші війська, противник намагається їх знайти», — каже експерт.

Грабський роз’яснює, що поточні дії українських воїнів перешкоджають окупантам переміщатися на інші ділянки фронту, що викликає серед них панічні настрої. У своїх спробах продовжити наступ, противник стикається з визначеною тактикою, яку наші захисники відпрацювали під час «уроків наступу цього року».

«Тобто, як хлопці кажуть, ми демонструємо свої дії противнику, потім виходимо за мінні поля, противник кидається вперед, попадає на мінні поля і несе втрати. Ми знову демонструємо наші дії, вони знову кидаються вперед і несуть втрати», — інформує експерт.

За його твердженнями, дані дії серйозно ускладнюють противнику боротьбу.

«Вони змушені тримати цілу повітряно-десантну дивізію, до 10 тисяч, проти маневрених груп українських Сил оборони, які налічують, менше тисячі осіб», — зауважив накінець експерт.

Нагадаємо, раніше військовий експерт Олександр Мусієнко прокоментував те, що 104 десантно-штурмова дивізія РФ втратила «унікальних фахівців».

За його словами, він бачить у цьому акт відчаю, оскільки ворог уже кілька місяців не може витіснити українські сили на правий берег.

«Для них цей плацдарм як кістка у горлі. Навіть Путін про нього згадував, казав, що там нібито невелика кількість українських військових, але забув додати, чому велика кількість російських військ нічого не може зробити. І командирів там міняли, там уже стільки всього сталося. Мені здається, у відчаї вони готові застосовувати будь-які практики», — зазначив він.

Водночас українські війська працюють у складних умовах, коли неможливо перекинути багато сил через Дніпро. При цьому є розуміння, що звідси перспективно розвивати наступ, заходити в тили й, крім того, це найкоротший шлях до Криму.

Зараз ЗСУ там знищують якомога більше російських військ і не дають їм збудувати оборонні укріплення. Ймовірно, щоб за більш сприятливих умов просунутися вглиб Херсонської області.

Також зазначимо, що речниця Сил оборони півдня Наталія Гуменюк нещодавно наголошувала, що українські військові на лівому березі Дніпра мають перевагу у мотивації.

«Ось це — місія самогубця, однозначно. Тому що правий берег — і вищий за лівий, і мости зруйновані. І підтримки там окупанти ніякої не мають. На лівому березі ситуація складна саме через те, що окупаційне військо там у великому обсязі. Дійсно, їх там більше за нас. Але ми візьмемо мотивацією», — сказала Гуменюк.

Вона зазначила, що утримання плацдарму на лівобережжі Херсонської області має важливе значення насамперед для підтримки морального духу українців в окупації.

«По-перше, це дуже потужний психологічний момент для населення тимчасово окупованих територій. Люди перебувають вже майже два роки в окупації, і вони не мають іншого, більш потужного сигналу про те, що до них прийдуть, їх звільнять, ніж присутність наших військ на лівому березі. Також це дуже потужний психологічний момент і для окупаційних військ. Вони дійсно в дуже такому непростому стані, коли розуміють команду іти та штурмувати наші позиції», — розповіла речниця.