Комісія з журналістської етики висловила свою реакцію на сцену з новорічного випуску Студії «Квартал 95», яку транслював телеканал «1+1».

Згідно з повідомленням від 2 січня 2024 року, журналістка Євгенія Вірлич подала скаргу, стверджуючи, що випуск містить елементи дискримінації за мовою та статтю.

Комісія відзначила, що зазначений випуск порушує принципи етики, визначені в Кодексі етики українського журналіста, зокрема пункт 15, який забороняє дискримінацію за статтю, мову, релігію та іншими критеріями.

Заява КЖЕ підкреслила важливість того, щоб вимоги професійної етики застосовувалися не лише до інформаційних програм, а й до розважального контенту, який має великий вплив на громадську думку.

Комісія висловила задоволення тим, що телеканал «1+1» відреагував на скаргу, обіцявши виправити випуск та вилучити з нього елементи дискримінації. Проте, вони зауважили, що відео залишається у відкритому доступі, навіть після реакції суспільства.

Нагадаємо, що нещодавно українці обурились через гумористичну сценку акторів «Кварталу 95», у якій зобразили переселенку з тимчасово окупованого росіянами Скадовська, яка переїхала на Закарпаття і намагається спілкуватися українською.

За сценарієм, головна героїня родом зі Скадовська і погано розмовляє українською мовою. Під час спілкування із закарпатцем вона перекручує слова, надаючи їм «кумедного» звучання.

На фоні цього комісія закликала національні телеканали до розуміння того, яка велика відповідальність несеться за вміст, який вони транслюють, оскільки це може впливати на формування громадської думки в країні.