Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час візиту в Україну 8 травня оголосив про постачання нової зброї та обладнання для країни. Про це інформують у релізі, опублікованому на сайті прем’єра Канади.

У повідомленні зазначено, що додаткова військова допомога від Канади на суму 50 млн канадських доларів (приблизно $39 млн за курсом Банку Канади) міститиме, серед іншого, 18 камер для безпілотників, супутникові знімки високого дозволу, стрілецьку зброю та боєприпаси до неї, а також боєприпаси для гаубиць M777.

Крім того, підтримка Канади охоплюватиме фінансування операцій із розмінування українських територій.

Трюдо, виступаючи на пресконференції після переговорів із президентом України Володимиром Зеленським, також заявив, що Канада запроваджує нові санкції проти РФ – 40 фізичних та п’яти юридичних осіб “за надання непрямої або прямої підтримки російським військовим”.

Зокрема, обмеження стосуватимуться 21 російської фізособи, включно з олігархами та близькими соратниками російського режиму, а також 19 осіб у російському оборонному секторі.

“Оскільки Росія продовжує свою незаконну та невиправдану війну проти України, Канада і далі підтримуватиме Україну та її народ”, – підкреслив Трюдо.

Візиту прем’єра Канади до України не анонсували. Трюдо побував в Ірпені під Києвом і “був шокований” від руйнувань, які завдали місту російські окупанти.

На зустрічі із Зеленським Трюдо заявив, що Канада стоїть пліч-о-пліч з Україною в її боротьбі з російською агресією. Прем’єр Канади зазначив, що Україні надаватимуть допомогу, зокрема фінансову і гуманітарну, а також оборонну: протитанкові системи, обладнання для супутникового зв’язку тощо.

Зеленський подякував Трюдо за візит до Києва, підтримку і домовленість про “скасування всіх бар’єрів у торгівлі” строком на один рік.