Німеччина підтримує Україну, постачаючи їй оснащення і зброю – як зі складів Бундесверу, так і постачаннями з боку промисловості, які фінансуються з коштів Ініціативи Федерального уряду Німеччини з підвищення дієздатності.

Державний секретар федерального Міністерства економіки Німеччини Йохен Флясбарт під час візиту до України в п’ятницю оголосив, що ФРН виділить додаткові 200 мільйонів євро на відновлення України. Про це повідомляє DPA.

За словами Флясбарта, який у федеральному уряді Німеччини відповідає за координацію зусиль із відновлення України, гроші будуть спрямовані на освіту, охорону здоров’я та питне водопостачання, а також на відбудову міст.

Перебуваючи в Києві, Флясбарт також наголосив на важливості підтримувати ключові сектори економіки України, як-то сільське господарство, «оскільки людям потрібні перспективи та робочі місця».

З урахуванням цієї суми Міністерство відновлення Німеччини загалом виділить близько одного мільярда євро на підтримку цивільного населення України з початку повномасштабної російської агресії в лютому 2022 року.

Зазначимо з міркувань безпеки до моменту завершення передачі Федеральний уряд Німеччини не повідомляє деталі, зокрема, щодо порядку і часу постачання зброї для україни.

Так стало відомо, що Німеччина передасть Україні ще військову допомогу, а саме:

  • Бойові броньовані машини
  • 40 бойових машин піхоти (БМП) MARDER*
  • 18 багатоцільові гусеничні транспортні засоби Bandvagn 206 (BV206)*
  • 66 бронетранспортерів (APC)*
  • 90 бойових танків LEOPARD 1 A5*( проєкт фінансується спільно з Данією)