На одному з флангів Бахмутського напрямку українські прикордонники здійснили успішну операцію проти групи російських штурмовиків.

Про цей вдалий захоплюючий вчинок захисників України повідомила Державна прикордонна служба України у своєму каналі в Telegram.

Наголошується, що штурмовий підрозділ російських окупантів спробував взяти під контроль опорний пункт прикордонників ДПСУ.

У свою чергу, прикордонники злагодженими діями зупинили окупантів вогнем з мінометів та автоматичних гранатометів.

Крім того, артилерія ЗСУ підтримала бійців та вдарила по бронетехніці, на якій пересувалися загарбники.

«Бойові машини знищили. Залишки піхоти, яка намагалася втекти, «накрили» прикордонники-мінометники», — додали у ДПСУ.

Попри все ситуація біля Бахмута складна, але контрольована.
Про це в ефірі українського радіо зазначив начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ, капітан Ілля Євлаш.

За його словами, ЗСУ повільно, але впевнено просуваються на відстань від десятків до сотень метрів вглиб, відвойовуючи окуповані території. Ворог перебуває в глухій обороні. Через взяття ЗСУ штучного насипу, ворог готується відходити на трасу Горлівка-Бахмут, яка перебувала під вогневим контролем ЗСУ. Тому для наших захисників відкриваються нові можливості.

«Маємо просування на південному фланзі на різних його напрямках. Зокрема, за минулу добу українським захисникам вдалося просунутися на південь від Бахмута на різних ділянках фронту від 100 до 300 метрів. Постійні зусилля ЗСУ та постійний рух вперед призводить до істерики в окупантів», — розповів він.

Але якщо ворог біситься, значить ми все робимо правильно, констатує Ілля Євшан, тому треба так тримати і рухатися в тому ж напрямку.

«Позиції окупантів погіршуються, зокрема на південному фланзі від Бахмута, де ворог перебуває у глухій обороні. Вони готуються до того, аби відійти до траси Горлівка-Бахмут, яка раніше перебувала під українським вогневим контролем. На деяких напрямках ЗСУ змогли подолати бар’єр, який досить складно штурмувати та легко обороняти. Це штучний насип, який є складним для штурму. Якщо цей рубікон перейдено, тоді відкриваються нові можливості. Зараз ворог посилює мінно-вибухову роботу, мінує поля, дороги, проїзди, встановлює загородження, щоби стримати наше просування», — зазначив Євлаш.

На його переконання, такі умови для українських військових не є проблемою.

«При правильному плануванні і застосуванні військ та сил можна рухатися навіть через протитанкові рови, «зуби дракона» і мінні поля. Це, звісно, впливає на просування. Але ми рухаємося вперед і звільняємо наші території», — констатував військовий.

Тим часом старший лейтенант ЗСУ «Легіон Свободи» Леонід Поляков з Бахмутського напрямку зазначив, що у Бахмуті може повторитися харківський сценарій. Таку думку він висловив в ефірі українського телеканалу.

Поляков прокоментував заяву президента Зеленського про те, що Україна поверне Бахмут до кінця року.

“Не виключаю, що у Бахмуті можливий харківський сценарій. Згадайте харківську операцію, коли був анонсований контрнаступ на Херсонщину і туди окупанти стягнули значну кількість військ з Донбасу, в Харківську область в тому числі. Тоді фронти були пустими і наші війська звільнили значну частину Харківської області. Щось подібне ми тут теж спостерігаємо, — зазначив Поляков.

Він підкреслив, що зараз в Авдіївці росіяни створили «ударний кулак».

«В Авдіївці вони назбирали ударний кулак за рахунок приблизно половини своїх підрозділів. Тобто вони звідси забрали своїх десантників і частину військ перекинули з Харківського напрямку в Бахмут. Тому я не виключаю що це можливо, плани в Генштаба та ГУР є, але прогнози робити важко”, — додав Поляков.