У Луганській області останніми днями посилилися атаки ворога. Це Білогоріка, напрямок Сватове-Купʼянськ, і безпосередньо в районі Кремінної. Розпочалась певна ескалація бойових дій.

Окупаційні війська штурмують часто, йдучи малими групами.

Про це повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

“Останнім часом почастішали як обстріли і наших позицій, і населених пунктів деокупованих, так і спроби штурмувати Сили оборони. Чи піхота, чи піхота з підтримкою важкої техніки. Можна сказати пристойна ескалація у нас почалася”, – сказав Гайдай.

Водночас він наголосив, що активні бойові дії тривають на Сватівському та Кремінському напрямках, а також в районі Білогорівки.

У той же час Гайдай додав, що атакувати одночасно великою кількістю техніки та особового складу на Луганщині росіяни не будуть, їхній наступ – це багато атак маленькими групами

“Уже йде частково реалізація цього наступу. На тимчасово окуповану територію Луганської області привезли велику кількість важкої техніки. Друге, багато привезли новомобілізованих солдатів з Росії, яких декілька місяців назад набрали… Ми бачимо, що йдуть у наступ на різних напрямках. Тобто зараз це зондування слабких місць”, – пояснив очільник Луганської ОВА.

Додамо, що Через інтенсивність боїв на території України російська окупаційна армія втратила до чотирьох дивізій особового складу за два місяці. Про це в етері одного з телеканалів сказав генерал армії України, екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

Він зазначив, що за рік повномасштабної війни проти України РФ втратила до 200 тис. солдатів.

“Це колосальний, я скажу, стратегічний удар по армії Росії, тому що це, як правило, професійні війська. Щодня 650-850, до тисячі осіб убитими тільки. Це становить цілу дивізію. Тому за цей період, за два місяці, ми вже можемо констатувати, що чотири дивізії знищено. Насамперед це, звісно, “вагнерівці” — і професійна частина, і “зеки”, повітряно-десантні війська, морська піхота і стройові частини, які вони кидали саме на цей напрямок, тому що він мав бути вирішальним. Це була пряма вказівка Путіна — захопити Бахмут, захопити в цілому Донецьку область і Луганськ”, — сказав Маломуж.

Він нагадав, що російська влада ставила своїй окупаційній армії різні терміни виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Через понесені втрати і потужний опір української армії ці терміни Росія змушена постійно зрушувати. Найбільші втрати серед окупантів, які реально були здатні виконувати бойові завдання, фіксують зазвичай на ділянках фронту, де є дуже потужна система укріплення і більш професійно мотивовані українські війська.

Як приклад Маломуж навів підрозділ морської піхоти, що вважається “елітою” російських військ, який уже тричі за рік зазнав колосальних втрат у війні проти України. Останній такий випадок був під Вугледаром.

“Приходить нове поповнення. Це вже неякісні солдати. Це, звичайно, теж провал. Тому на загальну стратегію наступальних операцій це впливає дуже потужно. Вичерпався ось цей потенціал, підкріпити сильно немає чим… Вони зараз готують нові резерви, це вже не будуть ті війська, які можуть вирішувати такі завдання і наполегливо штурмувати той самий Бахмут, наприклад, проводити якісь нетрадиційні операції, міняти тактику… Таких професіоналів, які просувалися там сотнями метрів, кілометрами, захоплюючи певні рубежі впродовж двох місяців, уже практично немає”, — сказав він.

Маломуж наголосив, що для української армії зараз дуже важливим є надходження нової техніки та подолання дефіциту боєприпасів.

“Тому є перспектива не тільки витримувати потужні наступальні операції, але перемолоти професійні частини, а далі продовжити традицію наступальних операцій, про які вже відкрито говорять і наше командування, і наші партнери”, — вважає він.