У російському ФСБ розповіли, в чому звинувачують заступника глави Меджлісу Нарімана Джелялов. Разом з ним у цій справі затримали ще двох кримських татар.

Про це повідомляє ТАСС.

Так, 23 серпня в районі населеного пункту Перевальне в Криму стався підрив ділянки газопроводу.

У посередництві для здійснення диверсії звинувачують Джелялова, а у виконанні – Асана і Азіза Ахтемових. Диверсію нібито організував територіальний підрозділ Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України в Херсоні за участю Меджлісу.

“Організаторами диверсії є Різа Яг’яєв-Веліулаєв, агент Головного управління розвідки України, який втік з Криму після зірваної терористичної акції в серпні 2016 року, в пособництві якої він брав участь, а також його куратори – співробітник військової розвідки України Максим Мартинюк і його безпосередній начальник, керівник оперативної служби “Таврія” Віктор Зелінський”, – зазначили в ФСБ.

За даними російської спецслужби, “ця диверсія була санкціонована начальником ГУР України Кирилом Будановим – учасником невдалої акції в 2016 році, в ході якої ним був убитий співробітник ФСБ Росії”.

Також ФСБ стверджує, що розвідка України обіцяла виконавцям диверсії близько 2 тисяч доларів.

“За вказівкою одного з керівників забороненого “Меджлісу” в червні виконавці виїжджали на Україну в Херсон, де співробітники Головного управління розвідки України навчили їх вибуховій справі”, – стверджують у ФСБ.