Політичний експерт Віктор Небоженко на своїй сторінці в Фейсбуці вирішив дати свою оцінку останнім подіям в країні і зокрема оцінив дії президента Зеленського, заявивши, що він стає “схожим на справжнього президента”, проте все ж йому дечого не вистачає.

Подаємо його слова в оригіналі:

«П’ята колона” Кремля на весь голос кричить: «Зеленський стає небезпечним». Для кого? Для Путіна чи для українських олігархів чи елітних корупціонерів? Ні. Президент України Зеленський, нарешті стає цікавим для українського суспільства і схожим на президента, а не на випадкову людину в політиці. Інше питання – все, що він робить, не має політичної стратегії, яку не замінити ніяким піаром Офісу президента.

Поки його рішучі дії з приборкання Медведчука і наскоки на Порошенка спрямовані на зростання уваги до себе, інтересу до своїх дій і, в кінцевому рахунку, на зростання рейтингу довіри, а не на вирішення кардинальних проблем країни – боротьба з бідністю, зміцнення обороноздатності країни, радикальні політичні реформи і боротьба з елітною корупцією.

Одна справа підірвати політичну ситуацію, інша справа, наполегливо і цілеспрямовано робити те, що потрібно країні, а не намагатися надовго прибрати з шахової дошки небезпечних політичних конкурентів, на місці яких тут же з’являться інші. Це нескінченна боротьба, яка пожирає сили і час будь-якого політика, якщо у нього немає власної стратегії для країни.

Що вибере Зеленський – цю нескінченну боротьбу за зміцнення своєї особистої влади або спробу проведення реформ? Зеленський прекрасно розуміє, що проведення радикальних реформ буде болючим не тільки для верхівки, а й для населення, замученого кризою епідемією і війною. І розгубивши бездарно, за два роки свій величезний рейтинг підтримки він вже боїться втратити ще більше. Час втрачено, а «машини реформ» він так і не створив.

Тепер, розкуйовдивши «політичний мурашник», Президент Зеленський намагається намацати свою гру. Але його зупиняє страх перед новими гравцями на політичній сцені і зростанням політичної невизначеності, непередбачуваністю навіть найближчого майбутнього, через підняту «турбулентність».

І друга гостра проблема Зеленського – це невміння шукати і залучати в свою президентську діяльність сильних, перспективних і незалежних гравців в свою команду, яка так і не сформувалася. Всі хто оточує Зеленського, не посилюють його, а швидше за все, бездарно і корисливо використовують його повноваження, ресурси і авторитет, а не приносять свій внесок в загальні справи країни, якого немає.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.