Нещодавно мережу сколихнула публікація плівок із записом розмови нардепа від “ОПЗЖ” Віктора Медведчука та російського політика Владислава Суркова. Ці аудіозаписи слід сприймати як черговий доказ, що Медведчуку відведенна важлива роль в імперській моделі Росії.

Таку думку у своєму блозі “Чесна політика” озвучив журналіст Сергій Лещенко. Оцінюючи плівки, він акцентує увагу на тоні розмови. Так, Медведчук у доповіді Суркову звучить максимально підзвітно, а у відповідь звучать прямі вказівки.

“Сама тональність розмови показує, що попри максимально роздутий імідж Віктора Медведчука як найближчого соратника Володимира Путіна, насправді він є дрібним гвинтиком в імперській моделі російської влади”, – сказав Лещенко.

Журналіст також твердить, що цей аудіозапис повністю спростовує 3 популярних політичних міфи:

  1.  Питання про імпорт електроенергії з Росії та її подальший транзит в окупований Крим відбувалися під прямим контролем Порошенка.
  2. За словами Медведчука, отримання ними ролі посередника в процесі обміну полоненими було ініційовано саме Порошенком.
  3. Росія за кожної нагоди та на кожному міжнародному майданчику гучно кричить про те, що не має жодного стосунку до діяльності так званих Л/ДНР. Водночас, запис фіксує як сам Сурков відкрито назвав учасників цих терористичних організацій своїми підопічними.

Нагадаємо, що розмову оприлюднили журналісти Цензор.НЕТ. Підозрюють, що діалог – між Віктором Медведчуком та Владиславом Сурковим, адже голоси дуже схожі на їхні.

Найімовірніше, розмова відбувалась у 2014 році. Теми, які звучать на записах, такі: постачання електроенергії до Криму, роль Медведчука в обміні полоненими.

Сам Медведчук вже прокоментував плівки і запевнив, що вони фейкові. Водночас не заперечив, що розмова з Сурковим таки була.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.