У презедента України Володимира Зеленського заявили про готовність перемовин з Росією у будь-якому форматі. Головне, щоб вони принесли свої плоди.

“Прямі переговори з Росією – ми за. Переговори за участю Туреччини – згодні. Нормандія плюс США – добре. Головне, щоб це принесло практичні результати”, – заявив прес-секретар президента України Сергій Нікіфоров у коментарі “Комерсанту”.

Ердоган сказав, що продовжує стежити за подіями в Україні і в її безпосередній близькості.

“Ми хочемо, щоб напруженість між РФ і Україною не зростала, а в регіоні зберігалася стабільність. Ми готові надати нашу підтримку для деескалації напруженості, яка загострилася в останні тижні, і налагодити діалог. За згодою обох сторін ми можемо запропонувати сприяння, посередництво або підтримку в будь-якому бажаному форматі”, – пише видання.

Також варто наголосити на тому, що задля врегулювання питання щодо ситуації на сході України, Німеччина та Франція навряд чи будуть проти підключення США до нормандського формату.

Як заявив виконуючий обов’язки директора третього європейського департаменту МЗС Росії Олег Красницький, Франція і Німеччина навряд чи будуть заперечувати проти розширення цього формату за рахунок США. Він додав, що за часів президентства Барака Обами були переговорні канали з американською стороною.

“Тому це зараз питання техніки, чи то всередині нормандського формату, чи то ззовні, але завжди визнається значення позиції США у “внутрішньоукраїнському регулюванні”, це ніхто з професіоналів заперечувати не може”, – сказав він.