РФ погодилась повернути до України перших чотирьох депортованих українських дітей в рамках процедури за посередництва Катару, яку узгодили після «місяців таємних переговорів» з Москвою та Києвом.

Джерело Reuters зазначає, що троє українських дітей, які були вивезені до Росії, будуть передані катарським дипломатам у Москві цього тижня в рамках процедури, організованої Катаром для повернення дітей з Росії до України.

У п’ятницю, за інформацією джерела агентства, Катар сприяв поверненню ще однієї української дитини віком 7 років, яка возз’єдналася зі своєю бабусею і прямує в Україну через Естонію.

Відомо, що хлопчик перебував у Росії в дитячому будинку «в результаті розлуки з матір’ю, яка була в Росії, коли почалася війна», як повідомляє співрозмовник агентства.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Видання WP зазначає, що мати хлопчика в Росії була заарештована. Вона залишається під вартою. Коли і за що вона була затримана – не повідомляється.

На фотографіях катарського інформаційного агентства, з якими ознайомилося The Washington Post, зображений маленький хлопчик з «розмитим» обличчям, який сидить між бабусею і Львовою-Бєловою.

Інші троє дітей – хлопчик віком 2 роки, 9-річний хлопчик і дівчина віком 17 років.

The Washington post повідомляє, що повернулися вже двоє дітей. Ще двоє дітей, як очікується, возз’єднаються зі своїми сім’ями найближчими днями.

2-річний хлопчик, який повернеться до Житомирської області, перебував у лікарні. Йому було лише 6 місяців, коли Росія вторглася в Україну 24 лютого, він «втратив зв’язок зі своєю матір’ю», за словами співрозмовника WP. З того часу вони возз’єдналися в Росії і, як очікується, цього тижня поїдуть в Україну. Подробиці, як і коли тоді дитину було «передано під російську опіку», невідомі. Російські війська окупували деякі частини Житомирської області в перші тижні війни, перш ніж були змушені відступити.

До групи також входить 9-річний хлопчик, який перебував з бабусею і дідусем на півдні Херсонської області, коли Росія вторглася і окупувала цю територію. Очікується, що хлопчик повернеться в Україну в середу.

17-річна дівчина, сім’я якої не змогла приїхати до Росії, щоб забрати її, також возз’єднається зі своїми родичами в середу.

WP повідомляє, що переговори тривали кілька місяців, їх ініціював український уряд.