Активність російських окупаційних сил на Авдіївському напрямку може примусити Генштаб ЗСУ прийняти рішення про виведення військ із міста.

Колишній командир роти батальйону «Айдар» Євген Дикий розповів, що у окупантів вже є значні успіхи на цьому напрямку.

«Я вчора спілкувався з хлопцями звідти. Я думаю, що вже набагато більша ймовірність, що ми будемо змушені відійти з Авдіївки, ніж те, що ми Авдіївку утримаємо», — розповів Євген Дикий.

Виведення Сил оборони з Авдіївки може відбутися вже в найближчі дні.

«Ймовірно, рішення про відхід з Авдіївки нам доведеться приймати ще навіть до Нового року», — вказав військовий.

Також він зазначив, що російські війська мають невеликі просування і на інших ділянках, наприклад, в районі Вербового-Роботино.

Євген Дикий додає, що на лівобережжі Херсонської області українські війська продовжують наступальні дії проти російських окупантів. Станом на зараз, Сили оборони на цьому плацдармі не перебувають в обороні.

«Для них настільки критично цей наш плацдарм прибрати, що, думаю, вони після Авдіївки туди зосередять всі ті сили, які у них після Авдіївки залишаться. Тому не факт, що не доведеться звідти відходити. Але поки динаміка протилежна», — підсумував Дикий.

Додамо, що російські війська, як і раніше, прагнуть захопити нові території на сході України, зокрема на Донбасі та в Харківській області. Плани окупантів залишилися і на південні регіони. Однак за це ворог платить велику ціну.

Про це сказав речник Української добровольчої армії «Південь» Сергій Братчук.

Він нагадав, що росіяни вже майже два роки намагаються вийти на адміністративні кордони Донецької області, але це їм не вдається.

«Місто Авдіївка залишається сьогодні в зоні особливої уваги. Як і Бахмут, тобто те, що залишилося від колись квітучого населеного пункту. Сьогодні Збройні сили України контролюють дуже маленьку частину, до 2%, того, що залишилося від Мар’їнки. Але ворог теж заплатив дуже велику ціну за ці руїни», — сказав Братчук.

Куп’янський напрямок також залишається дуже напруженим. За словами експерта, там тривають жорстокі бої в районі Синьківки.

«Є певне тактичне просування ворога — десь 100-300 метрів. Але в нас там є хороші укріпрайони. І наші підрозділи виконують завдання зі стримування ворога. Тиск просто божевільний», — зазначив він.

Братчук акцентував, що Кремлю зараз вкрай потрібна хоч якась перемога на фронті або її імітація.

«Бункерному дідові під ялинку необхідна хоч якась перемога або її імітація. Для Кремля це дуже важливо напередодні «виборів», — зазначив речник.

Він вважає, що у Кремля є плани і щодо південних регіонів. Зокрема, окупанти зараз намагаються повернути втрачені позиції біля Роботиного Запорізької області.

«Є у нас плацдарм під Роботиним. Запорізький напрямок для ворога теж дуже важливий. Там теж точаться дуже жорстокі бої. Ворог намагається зрізати цей плацдарм, тобто повернутися на ті позиції, які росіяни втратили кілька місяців тому. Ворог використовує максимально все, що в нього є, від стрілецької зброї до використання авіації, всі сили і засоби для того, аби повернути ці позиції і, можливо, з часом просуватися далі», — сказав Братчук.

Він також зауважив, що людські ресурси в росіян ще є і за кількісним складом, і за бойовою технікою. Проте Силам оборони України вдається стримувати натиск ворога.