Сергій Лавров не перестає дивувати своїми висловами про Україну та її політику загалом. Цього разу усіх здивувала цинічна та брехлива заява про ситуацію в Україні. Цього разу він заявив, що мешканці окупованого Донбасу не хочуть повертатися під “нацистську владу”.

Говорячи про “нацистську владу” російський міністр закордонних справ мав на увазі не росіян, які бомблять українські міста та скидають на них ракети, а українську владу. На це старому маразматику відповів радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк.

Голова МЗС Росії заявляє, що мешканці окупованих територій “не бажають жити під контролем нацистської влади”. Добре, що ви це розумієте. То, може, нехай російські нацистські окупаційні війська перестануть знущатися з людей, заберуться й дадуть їм спокій?– наголосив Подоляк.

Черговою абсурдною заявою Лавров відзначився в інтерв’ю білоруським журналістам. Очільник МЗС держави-агресорки зазначив, що у разі, якщо Україна захоче відновити переговори, Росія, мовляв, буде зважати на позицію окупованих територій. А у тих в уяві Лаврова “не має навіть думки про те, щоб повертатися під неонацистську владу, або владу яка всіляко сприяє неонацизму”.

Політик побідкався, що не розуміє, чого це українська сторона не вертається до переговорів з росіянами. Водночас він нічого не сказав про те, що переговори з людьми, які поширюють такі заяви, ніби живуть на Марсі, ні до чого не призводять.

Саме через те, що росіяни неадекватно сприймають події, які відбуваються, й довелося призупинити переговори. Кремль хоче використовувати переговори як елемент своєї пропаганди для внутрішньої політики. Раніше українські чиновники казали, що наша держава зможе повернутися до переговорів, коли на фронт надійде західна зброя. Адже вона допоможе Україні посилити свої позиції.

До речі, варто згадати, що Подоляк казав, що Україна вернеться до переговорів тільки у тому разі, якщо Кремль “перестане п’яніти від своєї пропаганди”. Щоб продовжити спілкування росіяни мають почати тверезо дивитися на речі.

«сподіваюся, у Москві зможуть знайти в собі сили “реально оцінити стан справ”, порівняти свої “успіхи” зі знаменитим “усе йде за планом”, припинити вогонь, відвести війська та закінчити ґвалтувати свої пропагандистські “глибокі горлянки”,– сказав Подоляк.

За його словами, сьогоднішні нескінченні пропозиції перемовин з боку Росії – це не більш ніж спроба обманути світ: створити враження готовності до діалогу, а потім встромити ножа в спину. Плани Росії: засісти на тимчасово окупованих територіях під тимчасовим перемир’ям, облаштувати опорні пункти, накопичити резерви та відновити наступальний потенціал.

“Але навіщо так істерично демонструвати цей інфантилізм? Україна обов’язково повернеться до переговорного процесу. Тільки у правильний момент і з сильною переговорною позицією. Тоді, коли Кремль почне тверезо дивитися на речі й перестане п’яніти від власної пропаганди”, – підкреслив радник глави Офісу Президента.

Також Подоляк наголосив: якщо Патрушев хоче діалогу, слова варто підкріплювати діями.

Мовиться про :

  • припинення вогню,
  • негайне відведення військ,
  • закриття проекту “руській мір” в Україні.

Нагадаємо, що раніше Сергій Лавров уже дивував своїми безглуздими заявами.

Голова МЗС Росії Сергій Лавров стверджує, що Росія не вторгалася в Україну.

“Ви знаєте, ми не вторгалися в Україну. Ми оголосили спеціальну військову операцію, коли у нас уже не залишилося жодного способу пояснити Заходу, що він займається злочинною діяльністю, втягуючи Україну в НАТО”, – нахабно заявив російський політик.

Кореспондент ВВС попросив Лаврова прокоментувати слова верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет про те, що у селі Ягідне на Чернігівщині російські військові 28 днів утримували 360 осіб, зокрема 74 дитини та п’ять осіб з інвалідністю, у підвалі школи без туалету та майже без води, 10 людей похилого віку померли.

“Ви знаєте, на жаль, і міжнародні чиновники, включно з верховним комісаром з прав людини, включно з, на превеликий мій жаль, генеральним секретарем ООН та багатьма іншими представниками Організації Об’єднаних націй, зазнають тиску Заходу. І дуже часто виступають рупором тих фейкових новин, які поширює Захід”, – відповів Лавров.

“Тобто, виходить, Росія знову біла та пухнаста?” – запитав журналіст.

“Ні, Росія не біла і не пухнаста, Росія така, яка вона є, і ми не соромимося показувати себе такими, якими ми є”, – сказав російський міністр.