Ситуація для РФ запекла смаленим. Постійно бити по іншим та залишатися безнаказаними вже не вдасться. Навіть головнокомандувач ВМФ Росії Микола Євменов вже признав, що скоро США можуть вдарити по більшій частині Росії ракетами Tomahawk.

Звичайна пропагандистська нісенітниця, скажете ви. І можна було б зійтись на цьому, якби не останні заяви представників заходу.

Так колишній командувач американськими сухопутними силами в Європі  генерал у відставці Бен Ходжес закликав дозволити літакам НАТО атакувати російські ракети, що запускаються з районів Каспійського і Чорного морів.

«Оскільки ми бачимо, що ці ракети летять в бік України, ми повинні мати дозвіл збивати ці ракети, щоб захистити невинних людей. Також, невідомо, чи ці ракети залетіти, наприклад, у Польщу чи Румунію, адже деякі ракети вже входили в повітряний простір Польщі», — підкреслив він.

Найкращий захист – це напад. Сам Бен Годжес підкреслює, що Росія не буде соромитися використання сотень високоточних ракет великої дальності проти цивільних цілей по всій Європі, то чому Заходу вже не зменшити власні ризики?

Він також додав, що росіян «не хвилюють наслідки цих воєнних злочинів». Під загрозою морські порти, аеропорти та транспортні вузли, не кажучи вже про військові штаби та аеродроми. 

То чому НАТО не вжарити і не заткнути РФ першими?

Головнокомандувач ВМФ Росії Микола Євменов плачеться про наявність потужних угруповань ВМС іноземних держав. Він жаліється на  патрулювання в морі на постійній основі кораблів — носіїв крилатих ракет великої дальності Tomahawk з можливістю завдання масованого удару по об’єктах на більшій частині території Росії. Окупанти знають, що запахло смаленим.

Аналітики впевнені, що Росію можна стримати від війни з НАТО. Годжес зауважив, що описаний вище сценарій не є неминучим, але «ми маємо чітко усвідомлювати загрозу».

«Найкращий спосіб запобігти нападу Росії на НАТО – це допомогти Україні перемогти Росію зараз», — зазначив генерал.

Він вважає, що повномасштабна війна може статися лише якщо Росія відчуватиме, що НАТО не готове чи недостатньо об’єднане, щоб протистояти їй.

Вважає бригадний генерал Раян вважає, що до війни треба готуватися, щоб їй запобігти. Не готуючись, можна накликати її.