“За 5 років Україна зможе претендувати на вступ в НАТО”: нардеп “Слуги народу” Ірина Верещук спрогнозувала необхідний їй час в разі призначення її на посаду міністра оборони, про це повідомляє телеграм-канал PavlovskyNEWS.

За її словами, зараз представники Альянсу говорять про занадто повільні реформи в українській армії.

“Мені необхідно 100 днів для повного аудиту системи. Для цього потрібна сильна політична воля і вона в мене є, як і у верховного головнокомандувача”, – заявила Верещук, але уточнила, що поки, незважаючи на чутки про можливе призначення, президент не пропонував їй очолити Міноборони.

Верещук уточнила, що їй необхідно півроку для формування стратегії міністерства на 5-10 років. Решта буде залежати від ВСУ, Мінфіну і Мінекономіки, уточнила нардеп і дорікнула міністра оборони Тарана в тому, що він вже рік на посаді, а оборонний аудит почався тільки зараз.

Нагадаємо, раніше Ірина Верещук у своєму відеоблозі заявила, що Рада національної безпеки і оборони (РНБО) продемонструвала, що може бути дієвим органом.

“Для суспільства було шокуючим відкриття про те, що РНБО може бути дієвим органом. Бо ми уже давно звикли, що це допоміжний орган, куди, так би мовити, списують на пенсію колишніх генералів. Або людей, яких нікуди діти, людей, які колись займали відповідальні посади. То ж зараз РНБО повертається до своєї ролі та функцій – координувати”, – сказала Верещук.

Вона додала, що рішення РНБО не повинні бути формальними.

“Закон є, РНБО є і тепер є перші кроки. Як вони будуть реалізовані та чи стануть потім практикою – залежить від РНБО. Бо Верховний Головнокомандувач – Президент Зеленський – лише підписує указ, який вводить в дію рішення РНБО. А контроль за виконанням і саме виконання лежить таки на стороні РНБО”, – підкреслила нардеп.