Командир батальйону ударних безпілотників «Ахіллес» 92 окремої штурмової бригади підполковник Віталій Федоренко наголосив, що противник не захопив ключових висот поблизу Часового Яру та зауважив, що важкі бої тривають, але ворог не досяг значного прогресу в цьому районі. ЗСУ продовжують знищувати ворога заганяючи його в пастки та знекровлюючи армію противника.

«Ідуть важкі бої – це правда, але суттєвих успіхів противник не має», — заявив Віталій Федоренко.

Також Федоренко наголосив на тому, що українські військові не зазнали втрат за минулу добу на Бахмутському напрямку, і при цьому зазначив, що противник концентрує свої зусилля саме у цьому районі.

Він додав, що важкі бої теж тривають у населених пунктах Богданівське, Іванівське, Кліщієвка та Андрієвка.

Додамо, командир української роти ударних безпілотників повідомив, що російські сили на Горлівському напрямку (на південний захід від Бахмута) розгорнули свої артилерійські системи на максимальній відстані від лінії фронту, щоб захистити ці системи від ударів українських безпілотників.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Із їхнього звіту відомо, що командувач додав, що таке розгортання артилерійських систем ускладнює українським силам удари по них на більшій відстані, і що російські війська встановлюють приманки для українських ударних безпілотників, розміщуючи міни поверх фальшивих частин обладнання, які детонують, коли дрон наближається. ціль. Командувач також зазначив, що російські війська тримають оборону на горлівському напрямку. Повідомляється, що поблизу Іванівського діють підрозділи російського 58-го окремого гвардійського батальйону спецназу (1-й ОК «ДНР»).

Позиційні бої тривали: на північний захід від Авдіївки в районі Бердичів і Семенівки; на захід від Авдіївки — Уманське, Орлівка, Тоненьке, Нетайлове; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського.

Підрозділи 114-ї ОМСБр та розвідувального батальйону «Спарта» (обидва у складі 1-го АК) діють поблизу Авдіївки, а підрозділи 9-ї ОМСБр (1-го АК) – поблизу Первомайського.

Також 30 березня позиційні бої тривали на захід і південний захід від міста Донецька, але не призвели до жодних підтверджених змін на лінії фронту.

Позиційні бої тривали: на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки; на південний захід від Донецька в районі Побєди, Новомихайлівки та Водяного.

Російські джерела стверджували, що частини російської 238-ї артилерійської бригади завдали удару по залізничному мосту в Кураховому (на захід від Донецька). У «Народному ополченні ДНР» заявили, що російські війська завдали удару по невизначеному об’єкту інфраструктури біля Парасковіївки (на південний захід від Донецька), що призвело до затоплення ділянки дороги, що сполучає населений пункт з трасою 0532 (Костянтинівка-Мар’їнка).

Також, російські війська продовжують зосереджуватись на наступальних діях на Лиманському напрямку. Позиційні пої точились на більшості напрямків.

Учора, 30 березня тривали позиційні бої на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Позиційні бої точилися на кількох напрямках: на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на захід від Кремінної біля Тернів; за 12 кілометрів на південь від Кремінної біля Білогорівки.

Речник українського загону, що діє на Куп’янському напрямку, заявив, що російські війська продовжують зосереджуватись на наступальних діях на Лиманському напрямку, а останніми тижнями знизили темпи наступальних дій на Куп’янському напрямку.

Також він зазначив, що російські війська зараз проводять поповнення та ротацію підрозділів, які брали участь у наступальних операціях на Куп’янському напрямку перед президентськими виборами в Росії 17 березня. Речник додав, що російські війська хочуть вийти на адмінмежі Луганської області на Лиманському напрямку та східний берег річки Оскіл на Куп’янському напрямку.

Міністерство оборони Росії продовжує стверджувати, що російське Південне угруповання військ захопило Іванівське (на захід від Бахмута), але ISW наразі не знайшло візуальних доказів, які б підтверджували ці заяви.

Позиційні бої тривали: на північний захід від Бахмута в районі Богданівки; на захід від Бахмута біля Часів Яру та в межах Іванівського; на південний захід від Бахмута поблизу Кліщіївки, Андріївки та Нью-Йорка.