Прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта заявив, що його країна не має “червоних ліній” в питанні надання Україні винищувачів, але попередив, що його країна не має засобів, щоб відмовитися від жодного з власних літаків. 

Про це він заявив перед самітом ЄС. 

“Це не червона лінія”, – сказав Кошта. 

Португалія має на озброєнні 27 винищувачів F-16 AM, але Кошта каже, що вони вже пов’язані з кількома зобов’язаннями перед НАТО. 

Кошта також зазначив, що Португалія робить все можливе, щоб підтримати Україну з початку війни, підкресливши нещодавнє зобов’язання відправити три своїх танки Leopard 2. 

Він додав, що поставки в Україну мають кінцевою метою досягнення миру, але тільки на українських умовах. 

“Мир – це наша мета”, – сказав він. 

“Війна – це засіб для досягнення миру, і ця війна, слід нагадати, не була розпочата Україною, Україна є жертвою війни. Момент, умови миру можуть бути визначені тільки Україною”, – додав Кошта. 

Водночас на саміті у Брюсселі прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш закликав посилити зусилля з допомоги Україні. 

“Головний меседж дуже простий – Європа має триматись разом, щоб продовжувати підтримувати України, поки Україна не виграє війну проти російської агресії. Це в інтересах усіх нас”, – сказав він. 

Каріньш зазначив, що Латвія віддала вже понад 1% свого ВВП Україні, і продовжить це робити у всі можливі способи.  

Каріньш також виступив за прискорення вступу України до ЄС. 

“У наших інтересах, щоб ми фактично працювали над відкриттям формального переговорного процесу, щоб показати українському народу, що ми дійсно цього хочемо, і, звісно, також допомогти їм пройти всі реформи, які їм ще потрібно буде зробити”, – сказав він. 

“Так, як ми допомагаємо їм виграти війну в Україні, ми також повинні відчинити двері швидше, щоб допомогти наблизитись до Європи в цілому”, – додав Каріньш.