Міністерка з питань реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук прокоментувала ймовірне відкриття офісу Червоного Хреста у Ростові. Верещук висловила переконання, що Росія використала Червоний Хрест.

Росія їх використала, – Верещук про колаборантську позицію Червоного Хреста.

Міністерка заявила, що Україна першою негативно відреагувала на бажання Червоного Хреста відкрити офіс в Ростові-на-Дону. Верещук сказала, що насправді Червоний Хрест не впливає на ситуацію.

Ми перші відреагували вкрай негативно, бо працюємо з ним безпосередньо і знаємо, що насправді вони не впливають на ситуацію. Насправді їх Росія використала, – заявила міністерка.

Вона розкритикувала президента Червоного Хреста Пітер Мауер, який здійснив візит до Москви. Верещук розповіла, що перед поїздкою у Росію Мауер був в Україні, де йому озвучили нашу позицію.

Пітер Мауер, який був у Москві й напередодні був у Києві, зустрічався з прем’єр-міністром, зі мною та іншими міністрами. Ми донесли йому нашу позицію і своє бачення, як зробити так, щоб гуманітарні коридори запрацювали. Натомість він поїхав до Москви і результат ви бачите, – зазначила міністерка.

Верещук розповіла, що ще не факт, що Червоний Хрест відкриє офіс у Ростові. За її словами, Росія ще подумає над цим.

Росія подумає треба їм чи ні це представництво. Виглядає, м’яко кажучи, Міжнародний Червоний Хрест недобре в очах міжнародної спільноти, – резюмувала міністерка.

До слова, голова комітету Михайло Радуцький написав відкрите звернення до Міжнародного товариства Червоного Хреста, в якому закликав організацію не легітимізувати гуманітарні коридори на територію Російської Федерації. А також не підтримувати викрадення населення України і примусове вивезення його на територію держави-агресора, та змінити своє рішення.