Президент України Володимир Зеленський і президент Білорусі Олександр Лукашенко провели телефонну розмову і запросили один одного в гості.

Про це 31 липня повідомляє прес-служба президента Білорусі.

Лукашенко привітав Зеленського з успішним проведенням політичних кампаній, а Зеленський ще раз запросив Лукашенка відвідати Україну в рамках II Форуму регіонів України та Білорусі, який відбудеться в жовтні у Житомирі.

Відзначається, що Лукашенко запрошення прийняв і також запросив Зеленського відвідати Білорусь “в будь-який час і в будь-якому форматі”.

У білоруському відомстві пишуть, що “Зеленський це запрошення із задоволенням прийняв”.

“Окремим комплексом під час розмови були обговорені питання економічної взаємодії і торгівлі, зокрема розвиток співпраці в сфері промисловості, сільського господарства”, – йдеться в повідомленні.

Також особливу увагу президенти приділили ходу збиральної кампанії і забезпечення національної безпеки обох країн в енергетичній сфері.

Крім того, повідомляється, що Зеленський докладно розповів Лукашенку про ситуацію на Донбасі і подякував за організацію переговорного майданчика і в цілому за ту роль, яку відіграє Білорусь в справі врегулювання конфлікту.

А Лукашенко запевнив Зеленського в тому, що Україна може розраховувати на Білорусь як країну – прибічницю мирних ініціатив і процесів.

Інформація про те, хто був ініціатором дзвінка, наразі не відома.

Варто зазначити, що Українська сторона про розмову двох лідерів поки не повідомляла.

Додамо, що 15 липня президент Білорусі Олександр Лукашенко прийняв запрошення президента Володимира Зеленського взяти участь у форумі регіонів 3-4 жовтня.

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко підтримав пропозицію президента Володимира Зеленського про зустріч лідерів України, Росії, США, Великобританії, Німеччини, Франції у Мінську.

Пряма мова: “Війна на нашому порозі, і в Мінську завжди вважали за честь бути майданчиком для мирних ініціатив і переговорів”.

“Не можна дивитися один на одного через приціл, треба сідати й вирішувати проблеми, яких чимало”.

Водночас, наголошується, що конфлікт України з Росією мають вирішити “три слов’янські народи”. Але, якщо Україна наполягає, Лукашенко вітає участь США в переговорах.

“Не європейці, не американці, а саме ми, щоб вона (проблема – ред.) не була заморожена за прикладом інших гарячих точок на пострадянському просторі”.

“Без американців вирішити цю проблему буде складно, аж надто вони занурені в дані процеси”.