За пропозицією угорської партії влади “Фідес” у п’ятницю парламент країни ухвалив резолюцію, в якій проголосив прихильність досягненню миру в Україні, та більшість її тексту є критикою санкцій проти Росії з боку Європейського Союзу.

У резолюції з восьми пунктів, яку підтримали 130 угорських парламентарів проти 24, вони підкреслили прагнення миру й закликали всіх членів міжнародної спільноти “працювати для якнайшвидшого миру та уникати дій, що можуть призвести до ескалації війни”.

Окремо вони “повторили засудження військової агресії Росії та визнали право України на самооборону”.

Наступні два пункти – найбільші в документі – є послідовною критикою санкцій Європейського Союзу, які не “приглушили війну і не поставили російську економіку на коліна”; ба більше, через санкції зросли ціни на енергоносії, й тому Європа “фінансує російську війну”.

“Ми проти планів Брюсселя розширити обсяг енергетичних санкцій. Повна заборона імпорту нафти й газу та заборона на імпорт ядерного палива призведе до значних перебоїв у постачанні й ще більшій інфляції державах-членах ЄС, зокрема Угорщині”, – пишуть парламентарі.

Навіть у пункті, де підкреслюється відданість Будапешта членству в ЄС і НАТО, згадуються “громадські консультації” щодо санкцій і результати виборів квітня 2022 року як доказ, що “замість постачання зброї та подальших санкцій потрібно якнайшвидше почати переговори про мир”.