Росія кілька місяців лякала ЗСУ, що розпочне наступ. Насправді цей “великий наступ” окупантів вже був, але провалився. Українські бійці вивели з ладу третину ворожого угрупування.

Про це в ефірі 24 Каналу розповів військовий аналітик, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман. За його словами, зараз у Росії нема можливості розпочати новий наступ.

Гетьман зазначив, що росіяни наступали одразу на декількох ділянках. Не по всій лінії фронту, а від Куп’янська до Вугледара.

“Бахмут, Вугледар, напрямок на Ізюм. Вони хотіли подивитися, де найслабша лінія оборони, яку вони можуть прорвати. Далі вийти на великий простір, рухатись до Дніпра. Їм це не вдалося,– пояснив він.

Військовий аналітик підкреслив, що російське військо просунулось на дуже маленьку відстань, але зазнало величезних втрат. Загарбники не змогли досягти поставлених цілей.

“Одну з цілей ми точно знаємо – прорватися біля Бахмута і рухатись у бік Лимана на північ і в бік Вугледара на південь, щоб зробити подвійне оточення ЗСУ. Далі вони вже намагалися рухатись у бік міст Гуляйполе, Запоріжжя. У них нічого не вийшло. Це і був їхній “великий наступ”, – зауважив майор ЗСУ.

Олексій Гетьман переконаний, що зараз в окупантів нема можливості розпочати новий “великий наступ”.

“Ми нарахували через наше ГУР 325 тисяч мобілізованих росіян. Як повідомляв Генштаб, щонайменше 25 тисяч було вбито, втричі більше – поранено, приблизно 100 тисяч. Тобто третину цього угрупування ЗСУ вивели з ладу,”– сказав аналітик.

Ветеран російсько-української війни пригадав, що місяць тому британська розвідка повідомляла, що зараз в Україні воює 97% російської армії, фактично усе військо.

Анонсований взимку «великий наступ» росіян виявився «пшиком», проте їм стане ресурсів продовжувати війну у 2023 та, можливо, 2024 роках.

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк.

«Нині ми бачимо, що російська армія виявилася нездатною вести стратегічні наступальні операції. Анонсований пропагандою впродовж кількох місяців так званий «великий наступ» обернувся для росії «пшиком» — вони не отримали жодного значущого результату», — заявив Андрій Черняк.

Представник воєнної розвідки України додав, що зараз росіяни намагаються будь-що вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей, але отримані розвіддані дозволяють ЗС України вживати ефективних контрзаходів та завдавати окупантам максимальних втрат.

«Якщо говорити про інерційний сценарій, тобто такий, коли зберігатиметься нинішня інтенсивність бойових дій, то наявних ресурсів у росіян вистачить на ведення конвенційної війни у 2023-му та, можливо, у 2024 році. Якщо ж посилити санкційний тиск, то критичні труднощі в держави-агресора розпочнуться раніше», — наголосив Андрій Черняк.

Представник ГУР МО України також зазначив, що навіть зараз вплив санкцій на ВПК країни-агресора є дуже відчутним. Зараз росіяни зазнають найбільших втрат за весь час війни, а їхнє виробництво не здатне компенсувати це через брак комплектуючих.

У британській розвідці зазначають, що на кількох ділянках фронту на Донбасі російські війська домоглися лише незначних успіхів ціною десятків тисяч жертв, здебільшого розтративши свою тимчасову перевагу в особовому складі, отриману в результаті осінньої часткової мобілізації.

“Існує реальна можливість того, що Герасимов розширює межі того, як далеко політичне керівництво Росії буде терпіти невдачі”, – наголошується в повідомленні.