У мережі нагадали, як у червні 2017 року Президент України Петро Порошенко під час відкриття Трипільської ТЕС пообіцяв знизити тарифи на газ.

Відеозапис його тодішньої промови активно поширюють у Мережі.

“Ціни на газ ми перерахуємо! В менший бік. Бо Україна переплачувала! Що переплачувала? Корупційну складову!” — заявив президент.

Ціни на газ мали зменшити після того, як “Нафтогаз” здобув перемогу в Стокгольмському арбітражі. Після цього про зниження тарифів влада забула, а керівництво “Нафтогазу” виписало собі премію у розмірі 46,3 млн доларів.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Згодом за рішенням суду голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв мав заплатити 1 700 гривень штрафу за відмову надати народному депутатові інформацію з переліком осіб, котрі отримали премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі над російським “Газпромом”.

Зазначимо, Гройсман заявив, що з 1 листопада ціна на газ для населення складе 8 550 гривень за тисячу кубометрів газу. Парубій також підтримав Гройсмана у питанні підняття цін на газ.

Також глава “Нафтогазу” Андрій Коболєв заявив, що попри підвищення, ціна на газ в Україні істотно нижча за європейську ринкову.

Нагадаємо, що ще 2017 року прем’єр-міністр також запевнив, що жодного підвищення тарифу для населення не буде, «а ті, хто заявляють про можливе зростання цін на 40 %, мають або відповідально працювати, або писати заяву на звільнення».

Крім того, Підвищення тарифів — це зневага до і так незаможних українців.

Про це у інтерв’ю сказав експерт із енергетики Валентин Землянський.

“Навіть те, що уряд Гройсмана наприкінці робочого тижня увечері зібрався на екстрене, напівтаємне засідання, щоб ухвалити підняття тарифів на газ для населення, свідчить про неповагу цієї влади до українців. Ось ці всі загравання: «підвищимо-не підвищимо», «повинні підвищити на 60 %, але «ми про вас турбуємось» і буде на 23 %» — це цинічно”, — зазначив експерт.

За його словами, уникнути підвищення тарифів для населення за умови діяльності цього уряду було неможливо. І це не пов’язано з ринком, чи ще чимось, просто в Гройсмана та його уряду відсутня стратегія розвитку енергетичного сектору й економіки України загалом.