У Чернівцях поліцейські потрапили в скандал. Правоохоронці по факту напали на літнього чоловіка, який торгував продуктами, і не противився поліції, після чого пенсіонеру стало погано.

Відповідне відео з’явилося в мережі.

На кадрах видно, як правоохоронці «скрутили» пенсіонера, який торгував продуктами прямо на тротуарі. Чоловік відмовився добровільно залишити незаконне місце торгівлі, після чого один з поліцейських почав заламувати йому руки, повалив на землю і надів на нього наручники. В результаті пенсіонеру стало погано. Поліція викликала швидку допомогу. У госпіталізації чоловік не потребував.

Як пише телеграм канал Шептун – а був би дід з Нацкорупусу, то його б ввічливо запросили до поліцейського відділку.

Користувачі соціальних мереж, критикують роботу поліції, і зазначають, що це не синочка в клубі охороняти ( про що вчора говорив Сергій Лещенко). Поліціянтам радять займатись реальними злочинцями, а не людьми, які намагаються вижити в цей не легкий час.

Варто зазначити, що останні місяці Україну лихоматить від скандалів за участю поліціянтів.

Як розповів 24 каналу юрист Василь Мірошниченко: в справах, де фігурують представники правоохоронних органів, є певна толерантність міністра внутрішніх справ Авакова і, на жаль, різних керівників МВС. Вони намагаються захистити честь мундира, приховують випадки зловживання службовими повноваженнями. Є кругова порука.

Ось наприклад, Скандал у Кагарлику, в першу чергу, стосується Авакова. Міністр повинен за це відповідати. У будь-якій розвиненій країні такий випадок, як у Кагарлику, призвів би до питання про відставку міністра. В Україні про це не говорять і те, що сталося, не вважають кричущим випадком. А це далеко не перший випадок, коли поліцейські ґвалтують людей,
– наголошує Василь Мірошниченко.

За словами юриста-кримінолога Анни Маляр, проблема насильства в правоохоронних органах не нова і не унікальна.

Робота в поліції приваблює як щирих борців зі злочинністю, так і садистів, які хочуть легально задовольняти свої збочення. У розвинених країнах під час прийому на роботу в поліцію людину перевіряють на садизм, жорстокість, агресивність,
– говорить Анна Маляр.

Ще одна резонасна подія – масова стрілянина в Броварах, щр сталася 29 травня. Інцидент, у якому взяло участь близько 100 людей, стався між підприємцями, які займаються пасажирськими перевезеннями, та нелегальними перевізниками.

Соцмережі бурхливо відреагували на останні події в державі, наголошуючи на неконьльованості ситуації Аваковим, через що різко зросла злочинність. До речі, від виконання обов’язків відсторонили начальника вінницької поліції Юрія Педоса Керівника вінницької поліції відсторонили від виконання обов’язків: причина . За даними ЗМІ, частина тих, хто влаштував перестрілку у Броварах – місцеві, частина – із Вінницької області.

Фракція “Голос” у Верховній Раді вимагала відставки Авакова та Клименка після подій у Кагарлику. Депутати наголошували, що керівництво МВС та Національної поліції має відповісти за те, що сталося.

Василь Мірошниченко розповідає: в різних країнах свої критерії оцінки діяльності поліції. Зокрема, в США, чим більше злочинів, особливо тяжких, зареєстровано, тим більше поліції йде фінансування. І поліція США нічого не приховує. В Україні навпаки.

В Україні головним критерієм якості роботи поліції є відсоток розкриваності з числа зареєстрованих правопорушень. У нас під всякими приводами намагаються не реєструвати злочини. Але цей критерій усе ж показує певну динаміку. І за час керівництва МВС Аваковим цей показник не покращився,
– зауважує Василь Мірошниченко.